3 märki, et Sinu keha alles valmistub sünnituseks

3 märki, et Sinu keha alles valmistub sünnituseks

12. Dec 2014, 00:10 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuidas selgeks teha, kas kokkutõmbed tähendavad "on aeg minna" või "oota-ja-vaata".

Kui Sinu sünnituse tähtaeg läheneb, võid tõesti hakata mõtlema selle Braxton-Hicks'i peale ja sellele, mis tal oli rasedate naiste vastu. Libavalud on lihtsalt ebaõiglased! Hea uudis on see, et Braxton-Hicks'i kokkutõmbed aitavad Sul valmistuda Sinu lapse tulekuks. Nad lihtsalt valmistavad Sinu keha ette väga aeglaselt - ja mõnikord kaua enne õiget asja. Tegelikult eeltöö võib kesta päevi või nädalaid ning on keeruline öelda, millal muutub eeltöö sünnituse alguseks ja aktiivseks sünnitegevuseks. Need nähud võivad anda Sulle aimu, kas tegu on valehäirega ja libavaludega - praeguseks:

Sul ei ole veresegust voolust: Või on voolus suurenenud, kuid on punase-roosa asemel pruunikas. Vahekord või vaginaalne läbivaatus võivad põhjustada pruunikat voolust, mis võib tunduda limakorgina, kuid tõenäoliselt see seda ei ole.

Ärkad märjas voodis, millel on ammoniaagi lõhn ja voolus on peatunud: Oih - see on ilmselt uriin, sest lootevesi on lõhnatu. Kui looteveed puhkevad, eritub vedelikku pidevalt ning Sa ei saa seda kuidagi peatada.

Sul on ebaregulaarsed kokkutõmbed: Braxton-Hicks kokkutõmbed võivad Sind kergesti lollitada tundega, et sünnitus on alanud. Isegi kui oled tähtajast nädala jagu üle läinud, võid Sa siiski kogeda libavalusid, need tunned tavaliselt ära selle järgi:

  • Ebaregulaarsus (valud ei ole regulaarsed, kuid tasub meeles pidada, et on ka naisi, kellel kogu sünnituse vältel ei muutugi valud regulaarseteks)
  • Ei progresseeru (valud, mis ei muutu intensiivsemaks, tihedamaks ja pikemaks)
  • Tunned valusid rohkem alakõhus kui alaseljas
  • Valud kaovad asendi muutusel või liigutamisel (kui muudad asendit ja valud kaovad, on tegemist valehäirega, seega proovi pikali heita, et näha, kas kokkutõmbed kaovad)
  • Dušši all valud nõrgenevad või kaovad sootuks (soe dušš ja vann muudavad õiged valud tugevamaks ning libavalud nõrgemaks või olematuks)
  • Beebi liigutab aktiivselt kokkutõmmete ajal

Kui kahtled, mine kontrolli!
Kui tunned end ebamugavalt või muretsed, helista oma arstile või haigla valvetuppa. Sa võid minna haiglasse või enda arsti juurde kontrolli, et saada südamerahu ja vajadusel jätab arst Sind haiglasse. Libavalud võivad kesta mõne tunni, päeva, nädala või kauemgi ning sümptomid võivad olla erinevad, iga naisel iga rasedusega. Kuna ise võib olla raske aru saada, kas tegu on õige sünnitusega, pea nõu oma arsti või ämmaemandaga. Varem või hiljem kuuled Sa neid maagilisi sõnu: "See beebi hakkab sündima, juba täna!"