10aastane Kuusalu poiss võttis vastu oma väikevenna sünni

10aastane Kuusalu poiss võttis vastu oma väikevenna sünni

10. Feb 2020, 11:43 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuu aega tagasi algas Merjal väga äkiliselt sünnitus. Kuusalust lähimasse haiglasse, Pelgulinna sünnitusmajja naine enam ei jõudnud. Väike Roger sündis kodus, tal aitas ilmale tulla kümmenaastane vend Ralf. Nädalavahetusel käis pere saates "Hommik Anuga" oma kogemusest rääkimas.

Hirmus see Ralfi sõnul ei olnud - hoopis rõõmus tunne, et just tema sai aidata. Oli teisipäev. Ralf oli haige ja seetõttu koolist kodus. Merjal algasid kerged valud, ta hingas neid rahulikult üle. Järsku tulid aga ära veed, mis olid rohekad, ja sünnitus võttis äkilise pöörde - Merja sai aru, et ei jõua enam kuskile, ja helistas kiirabisse. Algasid pressid.

Häirekeskuse töötaja juhendas Merjat ja Ralfi. Ralf kirjeldab, kuidas väikevend tuli: pea ees, silmad kinni, rätikute peale. Ralf püüdis Rogeri kinni, puhastas tema suu ära ning andis häirekeskusele teada, et tita on valget värvi ja teeb häält ka. Võttis välja selle "sooja ja verise" asja, mis veel ema seest välja tuli, pesi käed puhtaks ja läks kiirabile vastu.

Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul juhtus mullu suisa 18 korral, et beebil oli nii kiire, et haiglasse ei jõutnud. Seda, et beebi aitab ilmale tuua teine laps, juhtus aga ainult Merja, Ralfi ja Rogeriga!

Telesaate "Hommik Anuga" Facebookis saab kuulata ka kõnet häirekeskusega: