Tallinna linna algklassilapsed saavad vajadusel koolimajades edasi käia

Tallinna linna algklassilapsed saavad vajadusel koolimajades edasi käia

10. Mar 2021, 16:17 Emmede Klubi Emmede Klubi

Valitsus otsustas, et koroonaviiruse tõkestamiseks jäävad kõik kooliastmed homsest distantsõppele. Tallinna linn teatas aga, et kuna kõik kooliastmed jäävad distantsõppele, siis pakub linn hoopis lapsehoidu nendele 1.–4. klassi õpilastele, kelle vanemad ei saa päevasel ajal nendega kodus olla. 

Lapsehoid ja kontakttegevused Tallinna koolides toimuvad iga päev kell 8-12. Lastele pakutakse koolis ka toitlustust.

Distantsõppe perioodil saavad kõik Tallinna õpilased üks kord nädalas ka koolitoidupakke, mille saab reeglina kätte oma koolist.

Alates 11. märtsist kuni 30. aprillini on lasteaiatasust vabastatud kõik Tallinna lasteaedades käivad lapsed. Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul kehtib vabastus kõigile, sõltumata sellest, kas laps käib praegu lasteaias või mitte. „Tallinnas on munitsipaallasteaia kohatasu ühe lapse kohta 71,25 eurot kuus ja samas ulatuses antakse soodustust ka eralasteaias või lastehoius käivatele laste vanematele ehk soodustus ei sõltu lasteasutuse omandivormist,“ täpsustas Kõlvart. 

Ka linna huvikoolide õppetasust on vanemad sellel perioodil vabastatud.

 

Milline on korraldus teie elukohas – kas peresid, kus vanemad peavad tööl olema, aidatakse kuidagi? Kas lasteaiatasu tuleb edasi maksta? Kuidas on korraldatud toitlustamine?