Algklassid lähevad distantsõppele, ka lasteaiast tuleks laps koju jätta

Algklassid lähevad distantsõppele, ka lasteaiast tuleks laps koju jätta

08. Mar 2021, 16:50 Emmede Klubi Emmede Klubi

Täna kell 18 koguneb valitsus kinnitama peaminister Kaja Kallase poolt välja pakutud uusi koroonapiiranguid. Suure tõenäosusega jäävad nüüd distantsõppele ka algklassilapsed ning koolimajas saavad edasi käia vaid erivajadustega õpilased.

Kallas ütles ERRile, et distantsõpe võib alata juba kolmapäevast.

Kui lasteaiad üldse jäävad lahti, siis pigem eesliinitöötajatele, kes peavad vältimatult käima tööl kohal ega saa lapsi kuskile mujale jätta. Kel on vähegi võimalik, peaks jätma lapsed lasteaiast koju. 

Lisaks sellele:

  • Kogu kaubandus, välja arvatud apteegid, toidupoed, loomapoed, prillipoed ja muu esmavajalik, tuleb sulgeda. Lahti jääks kauba väljastamine välitingimustes ning drive-in müük.
  • Toitlustus sulgeda, lahti jääb vaid toidu kaasamüük.
  • Sportimine ja huviharidus võimalik üksnes üksi, ilma treeneri või partnerita.

Kallase sõnul kehtiksid piirangud ilmselt poole aprillini.

Piirangute karmistamise põhjused on koroonaviiruse leviku jätkuv kasv, haiglate võimekuse ülempiirile lähenemine (tänase seisuga vajab haiglaravi 629 koroonapatsienti) ja eriti agressiivse levikuga Briti tüve suurenev levik Eestis. 

"Palun vähendame järsult ja tugevalt omavahelisi kontakte, et nakkusahelaid katki lõigata! Muidu teeb viirus katki meie tervishoiu, teeb aina rohkem kahju meie lähedastele ja nõrgematele ühiskonnas," kirjutab Kallas Facebookis palvega kõigile Eesti inimestele.