YouTube'is on kahtlase sisuga multifilme, mis meelitavad lapsi tuntud tegelastega

YouTube'is on kahtlase sisuga multifilme, mis meelitavad lapsi tuntud tegelastega

10. Apr 2017, 10:25 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapsevanematel tasub teada, et YouTube’i on tekkinud hulk tuntud tegelastega multifilme, mis meenutavad kujunduse ja helide poolest igati populaarseid laste lemmikuid, kuid mille sisu võib olla lastele häiriv, kirjutab Postimees Naine.

Esialgu tunduvad need multikad täiesti ohutud. Nende kangelasteks on meile kõigile tuntud Põrsas Peppa, Vedur Toomas, Anna ja Elsa jne. Filmide tegevus kisub aga kummaliseks. Näiteks läheb ühes sellises multifilmis Põrsas Peppa hambaarsti juurde. Hullunud ja naerugaasist pilves arst tõmbab Peppal hambad ükshaaval välja ja taustal on kuulda Peppa nuttu. Ei ole vaja pikalt juurelda, kuidas võiks see kujundada väikelapse suhtumist hambaarstidesse. Ühes teises videos muutub populaarne multikategelane zombie'ks. Neid näiteid võib tuua veel ja veel.

YouTube’i keskkonnas on selliseid võltsmultifilme tuhandeid ja nende sattumist laste silme ette on väga raske vältida, sest programm soovitab sarnase sisu järgi multikaid üha edasi. YouTube soovitab vanematel silma peal hoida, mida laps vaatab. Kui video sisu tundub kahtlane, tuleks see raporteerida. Raporteeritud videod vaadatakse ükshaaval läbi ja vajadusel eemaldatakse.


Kas Sina või Sinu laps on YouTube'is mõne sellise võltsmultika peale sattunud?