Valmistumine laste suvelaagriks

Valmistumine laste suvelaagriks

30. Jul 2015, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Miks peaks lapse laagrisse saatma? See on tore koht sõprade saamiseks ja vaba aja veetmiseks. Laagris saavad lapsed puhata, vastutust õppida, iseseisvamaks muutuda, rohkem planeerima, uusi sõpru saada - laager on sageli esimene kogemus, kuidas on ilma vanemateta omaette elada. 

Laagri valimisel tuleks tähelepanu pöörata kõigele, mida laager pakub: elamismugavus, teiste vanemate kogemused, maine ja pakutavad tegevused.

Tänapäeval on väga palju laagreid, seega on valik suur. Millist siis valida? Vali selline, mis sobib sinu lapse ja teie pere huvidega kõige paremini. Hiljem võib lapse ka teise riiki laagrisse saata, aga esimene laager võiks toimuda siiski kodule üsnagi lähedal.

Kui laager on valitud, tuleb laps psühholoogiliselt selleks ette valida. Räägi talle, mis seal toimuma hakkab. Räägi talle nii, et ta seda rõõmuga ootaks. Pea meeles: räägi rõõmsates toonides ka raskematest asjadest, millega laps võib silmitsi pista. Näiteks peab ta võõrastega suhtlema. Seleta talle, et inimesed on erinevad. Ideaalis läheb laps laagrisse koos sõprade, tuttavate või isegi õe või vennaga. 

Laagriks kotti pakkides arvesta sellega, et sinna on vaja sageli palju riideid. Esiteks, kui ilmastikuolud on halvad, võib riideid kuluda palju. Kõige parem oleks asjade hoidmiseks kasutada kõva ümbrisega kohvrit. Kui lapsel esineb öist voodimärgamist, tuleks ka sellele mõelda. Paki sel juhul talle kindlasti kaasa laagris veedetud päevadega võrdne arv spetsiaalseid püksmähkmeid. Paki need lapsele igaks juhuks koos ööriietega kaasa. 

Loobu liiga paljude toiduainete kaasa saatmisest - eriti nende, millel on lühike säilivusaeg. Võib-olla on parem kaasa pakkida küpsiseid, kuivatatud puuvilju ja pähkleid. Üks variant on lapsele kindel summa taskuraha kaasa anda, kui laagri lähedal on olemas pood. Kõige parem on siiski valida laager, kus lapsi ka toitlustatakse. 

Loomulikult, et kohvrisse viimased asjad paika panna, on vaja ka laagri juhtkonnalt soovitusi küsida. 

Kui laps tahab koju tagasi tulla, kaalu tema palvet tõsiselt. Uuri välja, mis juhtus. Võib-olla kohtles keegi teda halvasti, või on seal midagi muud, mis lapsele ei meeldi. Kui laps ühe korra mainib, et ta koju tahaks, ära muretse - kui laps mainib seda mitu korda, on parem lapse heaolu mõttes mitte riskida ja laps koju tuua. 

Edu ja toredat suve!

Emmede Klubi

20130909005245-33285.jpg