Vaktsineerimata lapsed tõid puhkusereisilt leetrid

Vaktsineerimata lapsed tõid puhkusereisilt leetrid

27. Apr 2014, 10:55 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eestist on leetrid vaktsineerimise tõttu pea kadunud, kuid paljudes maailma riikides esineb haigust jätkuvalt väga palju. Vaktisineerimata nendesse paikadesse reisimine ohustab nii reisilisi ennast kui ka kõiki nakkushaiguse vastu kaitseta immuunsüsteemiga kaasmaalasi. 

Möödunud aastal tõid leetritenakkuse Eestisse kaks vaktsineerimata eelkooliealist last, kes käisid koos vanematega puhkusreisil Tais, kirjutab Tarbija24 Euroopa immuniseerimisnädalal. 

Kuna leetrid on väga tõsine nakkushaigus – tüsistusteks on kopsupõletik, ajupõletik, kõhulahtisus või nägemise kaotus ja haigus võib lõppeda ka surmaga – tuleks kõige selle vältimiseks lapsi haiguse vastu vaktsineerides kaitsta, rääkis Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar.

"Suurimad ohuallikad on leetrite vastu vaktsineerimata reisivad inimesed, kes võivad reisil olles kergesti nakatuda ning tuua leetrite viirused ka Eestisse või nakatada reisilt tagasi tulles enese teadmata näiteks lennukites või lennujaamades teisi kaitseta jäänud inimesi," märkis Kutsar.

Üle-eelmisel aastal nakatus maailmas leetritesse 227 245 inimest, kellest 122 000 suri.

 

Aprillikuu viimast nädalat tähistatakse Euroopas traditsiooniliselt vaktsineerimise nädalana. Loe vaktsiinvälditavate nakkushaiguste esinemise kohta Eestis ja mujal SIIN!


Kas pead leetritevastast vaktsineerimist vajalikuks?

eveliiy eveliiy 28. Apr 2014, 07:38

Arvan küll jah , et see on vajalik. Ja ka pojal on kõik riiklikud vaktsineerimised tehtud. Olime mehega arvamusel , et kuna meile endile on kõik need samad vaktsineerimised tehtud ja ei ole küll mingeid kõrvalmõjusid näinud ega kuulnud, et oleks olnud, siis miks meie peaksime oma lapsele need tegemata jätma.