Uus legokomplekt - NASA naised

Uus legokomplekt - NASA naised

25. Oct 2017, 17:34 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto: Lego.com 

Käesoleva aasta alguses küsis tuntud mänguasjatootja Lego oma fännidelt soovitusi, milliseid komplekte võiks veel turule tuua. Teaduskirjanik Maia Weinstock andis soovituse luua komplekt, mille tegelased on USA kosmoseprogrammides olulist rolli mänginud naisteadlased, vahendab IFL Science.

Ettevõttele meeldis Weinstocki idee väga ning järgmisel nädalal jõuabki turule komplekt nimega "Women of NASA" ("NASA naised"). Komplektis on Margaret Hamiltoni, Nancy Grace Romani, Sally Ride'i ja Mae Jemisoni figuurid. Esialgu pidi komplektis sisalduma ka Katherine Johnsoni figuur, kuid naine ei soovinud seda. Muidugi on komplektis ka kosmoseteadlaste tööriistad nagu teleskoop ja kosmoselaev.

Mänguasjatootjat on varasemalt süüdistatud soostereotüüpide süvendamises. Nimelt on Lego poistele suunatud komplektid ja meessoost tegelased enamasti ametis elude päästmise ja seiklemisega, lisaks on neil neutraalne kehakuju. Tüdrukutele suunatud Friendsi sarja komplektide tegelased on aga lilla-roosa maailma tüdrukud, kes tegelevad peamiselt kodutööde, rannas käimise, pidutsemise, ostlemise ja muu sellisega. Lego on ennast kaitsnud, et spetsiaalselt tüdrukutele suunatud komplektide turule toomine on pannud tüdrukud üldse ehitama - varasemalt ei mänginud tüdrukud nii palju Legodega. 

Kuigi ka Lego City sarjas esineb neutraalse kehakujuga naistegelasi, kelle tegevusalaks on näiteks vulkaaniuurimine, seiklemine või matkamine, on uus NASA naiste komplekt siiski ägedaks sammuks edasi. 

Laste arengust kõneleva blogi Mutukamoos autor on varasemalt avaldanud arvamust, et lapse arengule on parim, kui tal on erinevaid Lego komplekte erinevatest sarjadest, nii vulkaaniuurijaid kui ka printsesse, kõik need klotsid lendavad ühte hunnikusse ja laps saab soostereotüüpidest vabana mängida just seda mängu, mida ta parajasti soovib.

 

Kuidas uus komplekt meeldib?