USAs lahvatas MMSi skandaal

USAs lahvatas MMSi skandaal

31. Oct 2016, 16:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Ärge proovige seda kodus ega ka kuskil mujal. Hirmuäratavad Lõuna-California vanemad püüdsid ravida oma laste autismi valgendajaga. Kõik sellel loos on hullumeelne," kirjeldab Fusion eelmisel nädalal USAs meedia tähelepanu pälvinud MMSi skandaali.

Tuntud uudistekanali ABC Newsi uurivad ajakirjanikud avalikustasid aasta aega kestnud uurimide järel petuskeemi: internetis toimetava nn kirikukoguduse, mis tegeleb kõikvõimalike tervisehädade ravimisega. Raviks kasutatakse väidetavat imerohtu nimega MMS. Koguduse nimi on Genesis II Church of Health and Healing.

ABC News paljastas, et imeravimi pähe jõid inimesed ise ja söötsid ka oma lastele sisse kloordioksiidi - mürki, mida kasutatakse valgendajana. Koguduse juht, "peapiiskop" Mark Grenon korraldab jutluseid, milles osalemise eest tuleb välja käia 450 dollarit. ABC News osales jutlusel, mis koosneb peaasjalikult valedest - Grenon lubab valgendaja abil ravida kõike ajuvähist autismini. Jutlusel müüdav pudel MMSi maksab 150 dollarit ja sisaldab lihtsalt tööstuslikku valgendajat kloordioksiidi. Prokuratuur on võtnud seisukoha, et kõik kloordioksiidi ravimi pähe müüvad isikud peaksid saama kriminaalkorras karistada.

Avastati ka grupp Lõuna-California lapsevanemaid, kes on tõepoolest üritanud oma laste autismi ravida manustades lastele kloordioksiidi. MMSi müüja Kerri Rivera sõnul põhjustavad autismi parasiidid, kuid MMS suudab need parasiidid tappa. Eriti efektiivne on MMSi manustamine Rivera sõnul täiskuu ajal, sest just siis on parasiidid soolestikus kõige agaramad. Tunniajane Skype konsultatsioon Riveraga maksab 100 eurot.

Tegelikult on autism aju arenguhäire, millel pole parasiitidega vähimatki pistmist, ning imerohi MMS on lihtsalt mürgine kodukemikaal - valgendaja, mille manustamine toob kaasa kõhuvalu, oksendamise ja kõhulahtisuse.

Tegemist on sama petuskeemiga, mille kasutamisest Eestis meedias Eesti Päevalehe juhtimisel möödunud sügisel palju juttu oli. Emmede Klubi on MMSi müüte ja tegelikkust tutvustanud SIIN


(Allikad: ABC News, The Guardian, Fusion)