Ühe isa sõnum teistele vanematele: kui oled sünnipäevale kutsutud, siis ära jäta ilmumata!

Ühe isa sõnum teistele vanematele: kui oled sünnipäevale kutsutud, siis ära jäta ilmumata!

15. Oct 2019, 13:01 Emmede Klubi Emmede Klubi

Autismispektrumi häirega Remi sai äsja viieaastaseks. Perekond sattus avaliku tähelepanu alla, kui tema isa tegi sünnipäevapeo ajal kurbliku avalduse. 

Remi perekond kutsus peole kümme last. Kohale tulid kaks last. Kahe lapse perekonnad teatasid peohommikul, et laps on kahjuks haigeks jäänud. 

Eriti raske on selline üllatus autismispektri häirega lapsele, kelle jaoks ootamatud muutused plaanides on väga stressirohked. Kui Remi ühel hetkel keset pidu küsis Remi: "Emme, kus mu sõbrad on?" Tema isa PJ Robinsi sõnul tundis ta sel hetkel, nagu keegi lööks teda noaga südamesse.

Walesis Abertillery's elava pere isa kirjutas kohaliku kogukonna Facebooki rühma kiire üleskutse: "Palun, kui kellelgi on veidi vaba aega ja on umbes minu tütre vanune laps - kas te oleksite nõus aitama meil tema sünnipäeva paremaks muuta. Me ei oota midagi, kaarte ega kinke, peo eest on makstud ja toitu on palju, me lihtsal.t tahame, et mõned lapsed tähistaksid meie väikse tüdrukuga tema sünnipäeva."

Palve peale ilmus koheselt peole umbes 14 last koos vanematega, lisaks astusid paljud inimesi läbi, et Remile lihtsalt õnne soovida. Ning tüdruk saab siiamaani võõrastelt sünnipäevakaarte. 

Kaaslasteta jäänud sünnipäevapidu põhjustab hingevalu nii pisikesele sünnipäevalapsele kui ka tema perele. Seepärast ära kunagi unusta peole kutsutuna korraldajatele teada anda, kas saate osaleda – isegi siis, kui seda pole kutsel palutud :) 

(Allikas: The Sun)

 

Milliseid lugusid lapse sünnipäevast on Sinul jutustada? Kirjuta toimetus@emmedeklubi.ee ja paneme loo koos kirja! Kui soovid, võid jääda anonüümseks.