Kuidas sügisel terveks jääda: turguta lapse immuunsüsteemi

Kuidas sügisel terveks jääda: turguta lapse immuunsüsteemi

23. Sep 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

September on kogunud lasteaia- ja koolilapsed jälle kokku. Kogenud proviisor teab, et hoolimata sellest, milline on olnud suveilm, on viirused kohe platsis. Ühe lapse need võtavad, teise aga jätavad. Miks see nii on?

Selgitusi jagab ajakirjas Kodutohter proviisor Liivi Allikas. Põhimõte on selline: lastekollektiivis liigub viiruseid niikuinii. Kelle organism on tugev, seisab neile vastu. Kelle immuunsüsteem nõrk, selle püüavad viirused aga kinni.

Immuunsüsteemi saab aga ise tugevamaks muuta!

Sellega võiks alustada juba suve jooksul: palju värskes õhus liikudes, ujudes, supeldes, päikese käes olles, marju ja aiasaaduseid süües on organism sügisele vastu astumiseks tugevam.

Immuunsüsteemi saab tugevdada ja turgutada ka siis, kui sügis juba käes, kuid siis tuleb ilmselt kasutusele võtta apteegikaup: vitamiinid ja probiootikumid. Ka juhul, kui vanemad eelistavad ainult looduslikku kraami, leiab looduspoodidest ja apteekidest sobivaid tooteid.

Lapsele tuleb vitamiinide ja probiootikumide andmist alustada haigusi ennetavalt, et immuunsüsteem oleks tugev ja haigused ei saaks organismis võitu. Tagantjärele ravida ja haigusest laastatud immuunsüsteemi uuesti taastada on keerulisem.

Mida valida, oleneb paljuski ka sellest millist sorti tõved konkreetset last kimbutavad. Nõu oskab anda Sinu kodukoha apteeker.


Kas sinu laps jäi septembri saabudes kohe haigeks?