Kerge kukkumine, 57 haiglapäeva, 800 000 dollarit

Kerge kukkumine, 57 haiglapäeva, 800 000 dollarit

12. Mar 2019, 13:15 Emmede Klubi Emmede Klubi

Hiljuti kirjutasime lugeja palvel, miks on oluline vaktsineerida teetanuse vastu, kuigi seda haigust esineb väga harva ja esines vähe ka enne vaktsineerimise algust 1951. aastal. 

Eile jõudis meediasse kuueaastane USAst Oregonist pärit poisikese juhtum, mis näitab, kui tõsine haigus on teetanus ja miks on tähtis vigastuste korral kindlasti teetanuse vastu vaktsineeritud olla. 

Vaktsineerimata kuueaastane poiss vigastas õues mängides pead. Traumapunktis tehakse sellises olukorras vaktsineerimata isikutele kohe teetanuse vastane süst. Selle poisi vanemad puhastasid aga haava ise ära ja õmblesid kokku. 

Kuus päeva hiljem tabasid poissi ootamatud tugevad teetanuse sümptomid. Nüüd helistasid vanemad hädaabinumbrile. Laps viidi päästehelikopteriga lastehaiglasse, kus kinnitati teetanuse diagnoos. 

Haiglas sai ta kohe teetanuse vastast immunoglobuliini ja teetanuse, difteeria ja läkaköha vastase vaktsiini esimene annuse. Haav puhastati ja laps paigutati kõrvaklappidega pimedasse ruumi, kus ta rahustite mõju all intubeerituna ja hingamisaparaadi küljes oma elu eest võitles.

Õnneks laps paranes, kuid kokku oli ta haiglaravil 57 päeva ning tema ravi läks maksma 811 000 dollarit. Teetanuse läbipõdemine ei anna immuunsust, kuid juhtunust ja arstide põhjalikust selgitustööst hoolimata keeldusid selle lapse vanemad järgmistest vaktsiinidoosidest.

(Allikad: People, IFL Science)

 

Kas Sinu pereliikmed on teetanuse vastu vaktsineeritud, ka täiskasvanud?