Teadlased: "Rämpstoit pärsib laste akadeemilist võimekust!"

Teadlased: "Rämpstoit pärsib laste akadeemilist võimekust!"

31. Dec 2014, 15:29 Emmede Klubi Emmede Klubi

Hiljuti läbi viidud uuringu käigus avastati, et regulaarselt kiirtoitu söövad lapsed sooritavad koolis kehvemaid tulemusi, kui nende tervislikult toituvad koolikaaslased.

„Uurimustöö keskendus peamiselt sellele, kuidas laste toitumisharjumused mõjutavad laste ülekaalulisuse epideemiat,“ rääkis uuringut juhtinud Ohio osariigi ülikooli teadlane Kelly Purtell väljaandele Telegraph. „Meie avastused on tõestuseks sellele, et rämpstoit on seotud veel ühe suure probleemiga: sellest toituvatel lastel on halvemad akadeemilised tulemused.“

Väljaandes „Clinical Pediatrics“ ilmunud uuring jälgis 8500 kümneaastase Ameerika lapse rämpstoidutarbimist ning uuris seejärel kolme aasta möödudes nende tulemusi akadeemilistes testides. Testgrupis osalesid erinevate taustadega lapsed erinevatest riigi otstest ning teadlased võtsid lisaks kiirtoidule arvesse enam kui 24 erinevat faktorit, mis tulemusi muuta võiksid.

Nende laste hulgas, kes igapäevaselt kiirtoidust toitusid, oli keskmine testitulemus loodusteadustes 79, võrreldes keskmise 83 punktiga, mille saavutasid need lapsed, kes mitte kunagi rämpstoitu ei söönud. Sarnaseid tulemusi täheldati ka lugemise ning matemaatika puhul.

(Allikas: Telegraph.co.uk)Emmede Klubi