Täna avati Tallinnas laste vaimse tervise keskus

Täna avati Tallinnas laste vaimse tervise keskus

27. Aug 2015, 18:22 Emmede Klubi Emmede Klubi

Täna kell üks avati Tallinna lastehaigla juures laste vaimse tervise keskus, kus hakatakse pakkuma ambulatoorseid ja statsionaarseid psühhiaatrilisi teenuseid lastele ja noorukitele.

"Nüüd saame psühholoogiliste ja psühhiaatriliste probleemidega peredele paremat abi võimaldada. Loodame, et meie ravikindlustussüsteem mõistab sellise keskuse vajalikkust ja on suuteline selle abi peredele ka rahaliselt kättesaadavaks tegema," ütles Tallinna lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts.

Lutsu sõnul ei ole psühhiaatrias keskkond, kus abi osutatakse, sugugi väheoluline.

Laste vaimse tervise keskuse ehitus on veninud aastaid. Tallinna linn eraldas selleks raha juba aastal 2006, projekt oli valmis aastaks 2008, kuid ehituse alustamiseks ei leitud piisavalt raha ja see aina venis. Aasta tagasi sai ehitus alata, seda toetas Norra riigi rahvatervise programm. 

Keskuse loomise 6,6 miljoni eurosest kogueelarvest on 3,5 miljonit eurot Norra riigi toetus, 624 750 eurot Eesti riigi kaasfinantseering. Ülejäänu on haigla omafinantseering. 

Ehitise valmimise ja keskuse avamisega pole aga probleemid veel seljatatud: kuidagi on vaja rahastada ka keskuses pakutavaid teenuseid. Hetkel selleks Haigekassa eelarvest raha eraldatud ei ole. 

Vaata pilte uuest keskusest ja selle avamisest POSTIMEHEST!

 

(Allikas: Tallinna Linna koduleht)

28. Aug 2015, 13:46

Väga tore uudis, et lõpuks saavad ka vaimse probleemiga lapsed ravi...ilusas ja uudses keskkonnas. Samas jäi mulle mingi okas südamesse, kui kuulsin uudistest, et rahastajaid pole. Minu arvates ei tohiks sellise asja pealt kokku hoida (laste pealt) .

Irinaaa Irinaaa 27. Aug 2015, 19:45

Hea uudis 😀