Suurbritannias levib lastele mürgise MMS-i manustamine autismi raviks

Suurbritannias levib lastele mürgise MMS-i manustamine autismi raviks

30. Jan 2018, 15:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

Briti politsei uurib mitmeid juhtumeid, kus internetis soolapuhujailt petta saanud vanemad on üritanud oma autistlikke lapsi ravida manustades neile mürgist kemikaali kloordioksiidi. Sama kemikaal, tuntud nime all MMS, ringleb ka Eestis, ning sattus avalikkuse ja politsei huviorbiiti 2015. aastal.

Briti ajalehe Sunday People uurimine paljastas Facebooki grupi, kuhu kogunenud vanemad usuvad, et autismi põhjustavad parasiidid, mida saab kange kemikaaliga tappa või kehast välja ajada. Selleks manustatakse lastele sidrunihappega aktiveeritud naatriumloriti vesilahust, mis tekitab kloordioksiidi. Kloordioksiid on tööstusliku kangusega valgendaja ja desinfitseerija, mida kasutatkse näiteks paberi- ja tekstiilitööstuses toodete valgendamiseks, vee puhastamiseks. Mõned vanemad annavad MMS-i oma lastele suukaudselt, teised kasutavad seda klistiiri tegemiseks.

Kloordioksiid võib põhjustada kõhukrampe, oksendamist ja kõhulahtisust, mis on tüüpilised mürgistuse sümptomid - keha püüab organismi sattunud kahjulikust ainest vabaneda. Sektina näiva MMS-i grupi liikmed usuvad aga, et aine kutsub organismis esile puhastumise, ning oksendamise ja kõhulahtisuse läbi väljuvadki kehast haigusi tekitavad parasiidid, vahendavad Mirror ja Metro. Laste oksest ja väljaheidetest jagatakse grupis pilte.

Pikaajalise kasutamise või suure koguse neelamise korral põhjustab kloordioksiid siseelundite kahjustusi ning surma. Õnneks MMS-kultus nii suurte koguste neelamist üldjuhul siiski ei propageeri.

MMS-i müüakse murelikele lapsevanematele sõna otseses mõttes valetamise teel - kasutades ära tavainimeste väheseid keemia- ja bioloogiaalaseid teadmisi. Näiteks öeldes, et MMS on tavaline lauasool - tegelikult on lauasool naatriumkloriid (NaCl), MMS on aga naatriumkloriti (NaClO2) reageerimisel sidrunihappega tekkiv kloordioksiid (ClO2). Propageerijad on väitnud, et MMS ravib 90 protseti vähijuhtumeist, mis ei vasta samuti tõele. Kriitliselt mõtlema peaks panema juba toote nimetus - MMS on lühend, mis tähistab sõnu Miracle Mineral Solution, eesti keeles imeline mineraalne lahus. Kloordioksiid ei olegi tegelikult mineraalaine. Kuna kloordioksiid on desinfitseerimisvahend, tapab see tõepoolest baktereid jt haigustekitajaid, kuid samuti tapab see - nagu ka teised desinfitseerimisvhendid - häid baktereid ja inimese enda keharakke, mistõttu seda ei tohi seespidiselt manustada. Samuti räägitakse heausklikele tarbijatele, et MMS oskab head bakterid halbadest eristada ja tappa vaid viimased. Tegelikult pole olemas häid ja halbu baktereid, sest paljud bakterid on hoopis oportunislikud - mõned kohas tavapärased või koguni vajalikud, teises haigust tekitavad. Paljuski baseerub MMS-i propageerivate gruppide mõju edulugudel. Inimesi sütitavad imeravimit proovima lood juba paari tundi pärast kõhuviiruse algust taandunud oksendamine ja ühe päevaga kadunud palavik, tegelikult on aga viiruste selline kulg lastel täiesti tavapärane.

Suurbritannia MMS-sekti juhib endine narkosõltlane Danny Glass, kes ise kutsub ennast Sun Fruit Daniks. Mees elab Tais ning pääses hiljuti napilt vanglakaristusest, kuna tunnistas end süüdi hooletu autojuhtimise läbi oma lapseootel kihlatu surma põhjustamises. 

Eestis on MMS-ile raviomaduste omistamine ja nende ravimina müümine on karistatav. Lastele, ka oma lapsele MMS-i manustamist loetakse väärkohtlemiseks.

Autism on aju arenguhäire, mis tekib tõenäoliselt juba looteeas ning mida pole paraku võimalik tagasi pöörata ühegi ravimi manustamisel.