Riik keelab koolipuhvetis rämpstoidu müügi

Riik keelab koolipuhvetis rämpstoidu müügi

26. Jun 2017, 17:16 Emmede Klubi Emmede Klubi

Riik tahab alates 2019. aastast keelata koolipuhvetites saiakeste, rämpstoidu, karastusjookide jms madala toiteväärtuse ja kõrge energiasisaldusega kauba müügi, et kaitsta laste tervist.

Muudatused on osa sotsiaalministeeriumis valminud mahukast rahvatervise seaduse eelnõust, mis läks nädala alguses teistele ministeeriumitele kooskõlastamiseks, kirjutab ÄripäevKuigi piiranguga tekib ettevõtlusvabaduse riive, on see sotsiaalministeeriumi hinnangul siiski proportsionaalne meede tagamaks elanike põhiõigust oma tervise kaitsele.

Eesti rahvastiku toitumisuuringu andmetele tuginedes oli 2014. aastal 6–9-aastaste hulgas 32 protsenti poistest ja 30 protsenti tüdrukutest ülemäärase kehakaaluga. 10–13-aastaste hulgas olid vastavad näitajad 34 ja 35 protsenti. 2016. aastal 381 koolis tehtud COSI uuringust selgus, et Eesti koolide territooriumidel olevates kohvikutes ja müügiautomaatides pakuti kõige enam müügiks maiustusi, mahlajooke, võileibu ja karastusjooke. Kusjuures vaid 23,7 protsenti puhvetitest ja müügiautomaatidest pakkusid müügiks puuvilju ning vaid 15,8 protsenti köögivilju.

"Kool ja koolieelne lasteasutus on ideaalseks kohaks ülekaalulisuse ennetamise sekkumismeetmetele, millega mõjutatakse laste toitumiskäitumist ning mille eesmärk on muuta teadmisi ja suhtumist ning toidu- ja joogitoodete kättesaadavust," seisab eelnõu seletuskirjas.

 

Mida plaanitavast muudatusest arvad? Millist kaupa müüakse Sinu lapse koolis puhvetis?