Raamatusoovitus kõigile lastele, kellel on närb söögiisu

Raamatusoovitus kõigile lastele, kellel on närb söögiisu

27. Nov 2018, 15:18 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuidas on võimalik, et hommikupudru söömine muutub ülimalt põnevaks tegevuseks? Loe seda raamatut ja saad teada!

Nii tutvustab kirjastus Rahva Raamat Hilli Ranna uut lasteraamatut „Aitäh, kõht on täis“. Autor on pühendanud selle raamatu kõigile lastele, kel on sama närb söögiisu nagu tal endal lapsepõlves oli.

„Aitäh, kõht on täis“ on valikud Eesti Lastekirjanduse Keskuse kuu raamatuks november 2018.

„Loo keskmes on väike Timmo, kellele hommikuse pudrukausi tühjendamine tundub ilmvõimatu ülesandena. Alguses on see suur kui tiik, siis juba paistab järvena ning lõpuks lausa merena. Õnneks on poisil abiks suur vend, kel ema on palunud jälgida, et lapse kõht ikka täis saaks. Kui niisama meelitamine tulemusi ei anna, kutsub vanem vend appi loomad. Alguses saavad suured pudrusuutäied suured loomad nagu karu, hunt, metssiga, seejärel pisut väiksemad nagu jänes, siil või orav. Lõpuks ongi putru alles ainult pisielukate jagu. Riismed aga saavad endale fantaasialoomad: siilkotkas, konnrebane ja sisalikjänes. Märkamatult on kadunud pudrumeri, ‑järv ja tiikki. Laual on vaid tühi pudrukauss,“ kirjutab raamatu kohta lastekirjanduse uurija Jaanika Palm.

Hilli Rand on hinnatud lastekirjanik, kelle tuntuimate teoste hulka kuuluvad näiteks „Kollased koolilood“, „Nipsutera“ raamatud ja „Esimese A klassi“ sari. Hilli oskab lastele kirjutada nii, et loetu on põnev, lõbus ja läbi mängu ka õpetlik. Illustratsioonid on raamatusse teinud Gerda Märtens.

 

Lugemine harib ja arendab last ning nauditav kirjandus teeb rõõmu! Kas ka Sinu laps on närb sööja? Milliste nippidega olete püüdnud lapse isu suurenda? Kas üheskoos sellise raamatu lugemine võiks abiks olla?