Prokuratuur taotleb tahtmatult gaasiõnnetuse põhjustanud pereisa täiendava karistuseta jätmist

Prokuratuur taotleb tahtmatult gaasiõnnetuse põhjustanud pereisa täiendava karistuseta jätmist

14. Oct 2019, 09:48 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kakumäe gaasiõnnetuse uurimine jõudis lõpule. Prokuratuur esitas pereisale süüdistuse kolme lapse surmaga lõppenud õnnetuse tahtmatus põhjustamises, kuid taotleb kohtult süüdlase karistusest vabastamist, kuna ta on oma kolme lapse surma läbi juba raskelt kannatada saanud. 

Eesti Päevaleht teeb sündmustest põhjaliku ülevaate. Lääne-Virumaal elav perekond jõudis oma Kakumäe paarismajas asuvasse korterisse 13. oktoobril pärast südaööd. Pereisa lülitas sisse gaasikatla. Kella poole kahe ajal öösel ärkas üks laps ja oksendas. Vanemad ärkasid alles kella 14 ajal päeval. Kell 15 avastasid nad, et 7- ja 4-aastane tütar on surnud. Häirekeskusele teatati kella 18 ajal, päästeamet saabus 20 minutit hiljem. Haiglasse viidud 2-aastane poeg suri neli päeva hiljem. 

Vanemate käitumist selgitas toksikoloogiauuring, mis näitas, et mõlemal oli tugev vingugaasimürgistus, mis tekitas liikumisvõimetust, teadvushäireid ja raskendas otsuste tegemist. 

Uurimise käigus leidis prokuratuur, et gaasiseadme suitsugaase välja ja värsket õhku õuest sisse viiv gaasitoru oli katla küljest osaliselt ära rebitud. Pärast põhjalikku uurimist jõudis prokuratuur seisukohale, et toru eemaldas pereisa sooviga parandada katla tööd.

Prokuratuur on seisukohal, et ükski karistus ei ole hullem kui kolme lapse surm, mistõttu mindi kokkuleppemenetlusele, et pere ei peaks juhtunut üldmenetluse käigus uuesti läbi elama. Prokuratuur palub kohtul arvestada karistusseadustiku 80. paragrahvi - vabastada süüdlane karistusest, kuna ta on kuriteo toimepanemise tagajärjel ise raskelt kannatada saanud. Kohus teeb otsuse lähinädalail. 

Loe põhjalikku ülevaadet juhtunust, uurimisest ja teisest sarnasest kriminaalasjast Eesti Päevalehest!