Põnevad rakendused, mis teevad õppimise lihtsamaks

Põnevad rakendused, mis teevad õppimise lihtsamaks

29. Sep 2016, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi
Tehnoloogia areng on viimasel aastakümnel olnud nii kiire, et mõjutab tänaseks pea kõiki eluvaldkondi - ka haridust. Et ajaga kaasas käia ja ajastu pakutavaid võimalusi trotsimise asemel ära kasutada, on ka õppeprotsessi hakatud üha enam kaasama nutiseadmeid ja nendele mõeldud rakendusi. Juba kasutatakse ka sõnu nutiõpe ja nutiõpetaja.

Samsung pani alanud kooliaasta puhul kokku nimekirja tasuta rakendustest Androidi seadmetele, mis muudavad õppimise protsessi lapse jaoks lihtsamaks ja lõbusamaks:

Kõrvalda õppimist segavad rakendused

Enne õppima asumist on oluline kõrvaldada need rakendused, mis võivad õppimist segada. Self Contol for Study on rakendus, mis blokeerib kõik õppimist mittesoodustavad rakendused - näiteks sotsiaalmeediaäpid ja mängud kindlaks ajaperioodiks, et õppimise ajal ei tekiks ahvatlust meelelahutusmaailma sukelduda. On võimalik valida ka teatud rakendused, millest keeld mööda hiilib.

Samal põhimõttel töötab ka Eesti arendajate loodud KidED, mis on mõeldud noorematele nutiseadme kasutajatele (5-7 aastat), kelle vanemad saavad välja pookida need äpid, mida nad ei soovita oma lastel kasutada. Kummatigi käsib KidED lapsel iga natukese aja tagant nutiseadme kasutamise jätkamiseks lahendada hariv ülesanne.

Nutiseadme abil keel suhu

Duolingo on keeleõpperakendus, mille Google valis eelmise aasta parimaks. Kuna Duolingo ei toeta veel eesti keelt, peaks keeleõppijal selge olema näiteks kas inglise või vene keel, mille toel uut võõrkeelt juurde õppida. 

Duolingos saab inglise keele baasil õppida kokku üle 20 keele. Lisaks vene, saksa, itaalia, prantsuse, hispaania ja rootsi keelele annab rakendus võimaluse selgeks õppida isegi heebrea, vietnami ja esperanto keele. Õpe põhineb peamiselt meelde jätmisel ja meenutamisel. Rakendus monitoorib õpiprotsessi, ülesanded muutuvad lihtsamast järjest keerulisemaks.

Kui matemaatika paneb pead vangutama

Photomath on nutikas rakendus, mis lahendab ka kõige keerulisemad matemaatilised ülesanded ning sealjuures näitab ka lahenduskäiku, mis on õppeprotsessi juures oluline. Nagu nimigi ütleb, et pea Photomathi jaoks isegi võrrandit sisse toksima – vastuse saamiseks piisab vaid ülesandest pildi tegemisest!

Kogu uusi teadmisi virtuaalmaailmast

Virtuaalreaalsusprillid on avanud uue ukse teadmise saamiseks lähedase kogemuse kaudu. Samsung Gear VR või muud sorti VR-prillide olemasolul on kindlasti soovitav tõmmata rakendus Sites in VR, mis viib su hetkega eri paikadesse maailmas, kuhu jõudmine nõuab tavapäraselt kulutusi ja aega. See rakendus võimaldab sul oma tugitoolis istudes uudistada näiteks Eiffeli tornis või Giza püramiidides. Kui sind aga kimbutab näiteks esinemishirm klassiruumi ees, tasub proovida Public Speaking VR-i, mis viib su otse hirmu keskmesse – auditooriumi ette ning aitab kogemuse kaudu õpetuste ja näpunäidetega hirmust üle saada, sealjuures süstides esinemisjulgust.

Planeeri oma aega virtuaalse päevikuga

Rakendus My Study Life muudab õppimise oluliselt lihtsamaks. See annab võimaluse sisestada oma tunniplaani, hoida silma peal eksamiaegadel, kontrolltöödel ja jooksvatel kodustel ülesannetel ning neid vastavalt ära märkida, kui ülesanded on tehtud. Ehkki info sisestamine võib omajagu aega võtta, võimaldab see rakendus mugavalt kogu õppetööga seonduva ühte kohta kokku koondada. Lisaks on olemas sama äpi arvutile mõeldud versioon, mida saab ka nutiseadmega hõlpsasti sünkroniseerida.
 
 
Kas Sinu pere on mõnda neist rakendustest kasutanud?