Politsei: Käi koolitee lapsega koos läbi ja õpeta teda sealseid ohte märkama

Politsei: Käi koolitee lapsega koos läbi ja õpeta teda sealseid ohte märkama

22. Aug 2018, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kooliaasta alguses võiksid emad-isad koolitee koos lapsega läbi käia ja näidata ette kus asuvad ülekäigurajad, millist foori jälgida, millistele autodele tuleb anda igal juhul teed jms. 

Seoses kooliaasta algusega lisandub liiklusesse lähipäevadel palju lapsi ja noori, kelle eesmärk on võimalikult kiiresti ja ohutult jõuda koju, kooli ja trenni. Nii nagu igal aastal, soovime neile turvalist kooliteed ja teeme kõik endast oleneva, et see neil ka nii läheks. Esimesel koolipäeval on ülekäiguradade ja ristmike juures väljas korrakaitsjad koos vabatahtlikega, et tagada liiklejatele turvaline teekond.

Esmakordselt kooliminejate vanematel soovitame lapsega enne kooli läbida üheskoos tulevane kooli- ja kodutee. Oluline on õpetada last märkama võimalikke ohtusid liikluses ja järgima kehtivaid reegleid. Veenduge, et laps oskab ohutult ületada teed ja ristmikke. Kui kooliteele jääb fooriga reguleeritud ristmik, on oluline, et laps järgiks tee ületamisel õiget foori. Vöötraja ületamisel tuleb tähele panna, et laps veenduks enne sõidutee ületamist selles, kas autojuht on teda märganud ja peatub. Selgitage lapsele, kuidas käituda kui ristmikule või vöötrajale läheneb alarmsõiduk. Kui laps enamuse oma tavapärasest kooliteest läbib ühissõidukit kasutades, ei ole liiast üle korrata, et seisva bussi eest sõiduteed ületada on äärmiselt ohtlik.

Sõidukijuhtidel palume varuda aega ja kannatust. Märgake väikest liiklejat ning vältige ohuolukordade tekkimist. Neile lastevanematele, kes oma lapsed autodega kooli toovad on soovitus: planeerige oma hommikud varakult ja piisava ajavaruga. Kui hommikul õigeaegselt kodust lahkuda, jääb ära üleliigne kiirustamine ja ummikutes seismine.

Panen kõigile liiklejatele südamele, et liiklusseadusest tulenevaid nõudeid tuleks täita, sest meie järelkasv võtab eeskuju teistelt liiklejatelt. Eeskuju järgides väheneb võimalus, et lapsed satuvad ohtlikesse olukordadesse  ning õnnetustesse. Meie kõigi kohus on aidata lastel õppida arvestama ohtudega liikluses. Anname siis lastele oma tegevusega õiget eeskuju.

Ohutut liiklemist ja ilusat kooliaasta algust kõigile!

Meelis Laurmann
Haapsalu politseijaoskonna piirkonnavanem


Kas oled lapsega tema tulevase koolitee juba koos läbi teinud? Milliseid nõuandeid lapsele andsid?

eveliiy eveliiy 01. Sep 2015, 21:52

Väga õige jutt!