Laps kasvatas norijaid trotsides juuksed pikaks, et annetada need haigele sõbrale

Laps kasvatas norijaid trotsides juuksed pikaks, et annetada need haigele sõbrale

11. Jan 2017, 16:16 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kümneaastane Tyler Boone kasvatas ligi kaks aastat juukseid, et kinkida need paruka valmistamiseks sõbrale, kel endal juukseid ei ole.

USA Georgia osariigist pärit Tyleri 12-aastane sõbranna Bonnie kannatab alopeetsia nimelise haiguse käes, mille tõttu tal ei kasva juuksed. Et sõpra aidata, otsustas Tyler oma enda juuksed pikaks kasvatada, ära lõigata ja Bonniele paruka valmistamiseks kinkida.

Kuna Tyleri soeng oli lõpuks üsna plikalik, peeti teda tihti ekslikult tüdrukuks ja paraku ka noriti päris palju. Lõppkokkuvõttes oli sõbra õnn Tyleri jaoks aga üritust väärt. Vaata pilte Tylerist ja Bonniest koos SIIN

Meil Eestis on olemas lihtne viis, kuidas annetada oma äralõigatud juuksed meditsiinilistel põhjustel juuksed kaotanud inimestele paruka valmistamiseks: juukseid vahendab sinujuuksed.ee. Annetamine on äärmiselt lihtne: äralõigatud pats tuleb panna ümbrikusse ja saata postiaadressil Kannikese 4-26, Saku 75501.

Annetatavad juuksed peavad olema patsiga lõigatud - lahtiselt lõigatud ja siis maast kokku kraamitud juukseid paraku enam kasutada ei saa, sest juuste sabad ja lõikekohad lähevad sassi. Et annetusest oleks kasu, peaks pats olema vähemalt 25 cm pikk. Hea oleks, kui juukseid ei ole värvitud ega lokitud. Nii on suurepärasteks annetajateks just lapsed, kelle juuksed on üldjuhul rikkumata ja kasvavad kiiresti!

Alopeetsia (Alopecia areata) on levinud autoimmuune nahahaigus, mis põhjustab juuste kadu peanahal ja kehal. Algab see tavaliselt ühe või mitme väikese, ümmarguse ja sileda laiguga peanahal ning süvenedes võib lõppeda kõikide juuste väljalangemisega (alopeetsia totalis) või kogu keha karvade (kehakarvad+juuksed) väljalangemisega (alopeetsia Universalis).

(Allikad: FOX 29, sinujuuksed.ee. Foto on illustratiivne)


Kas Sina teadsid, et äralõigatud juuksed saab annetada abivajajatele? Või oled seda juba teinud?