Õpetajad unustasid 4-aastase lapse õue, laps läks ise koju

Õpetajad unustasid 4-aastase lapse õue, laps läks ise koju

02. Aug 2018, 17:39 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne. 


Viimasel ajal on meediasse jõudnud mitmed juhtumid, kus lasteaiaõpetajad on mõne lapse ära unustanud. Eile jõudis avalikkuse ette taas üks seesugune äpardus.

Tartu Postimees kirjutas juhtumist, kus Piilupesa lasteaiaõpetajad unustasid neljaaastase lapse pärast mänguaega hoovi. Laps kõndis ise koju, kust uksele prõmmimast pisitüdruku ema Svetlana ta avastas. Laps ütles, et teised olid tuppa läinud ja tema üksi õue jäetud, mistõttu ta otsustas lähedalasuva koduni kõndida.

Lasteaia direktor Ly Aas ütles täna Postimehele, et on lapse emaga juhtunu selgeks rääkinud, aga avalikkusele ta juhtunut täpsemalt selgitada ei soovi. Lapse ema sõnul oli lasteaid eile esimest päeva avatud pärast suvist kollektiivpuhkust ja kaks tööl olnud õpetajat arvasid, et lasteaias on kohal 11 last, tegelikult oli lapsi 12. "Kui lapsi esialgu enne väljaminekut kokku loeti, ei pandud kedagi ilmselt tähele," ütles Svetlana ja selgitas, et sel põhjusel klappiski laste arv enne ja pärast õues mängimist...

Aas kinnitas, et lasteaia turvalisus vaadati üle. "Kuna meil on lasteaias praegu ka ehitajad, võisid nemad aiavärava haagi lahti unustada, samas võis seda ka mõni lapsevanem teha," rääkis Aas.

Eksinud õpetajad jäävad tööle edasi - nad on paraja ehmatuse ja õppetunni juba saanud, perekonna ees vabandanud ning äparduse osaliseks sattunud lapse ema usub, et jälgivad nüüd lasteaias lapsi palju terasemalt.


Milline on Sinu arvamus - kas sellised eksimused on õpetajate poolt inimlikud või andestamatud? Milliseid äpardusi on ette tulnud Sinu lapse lasteaias?