Õnnetus Saku lasteaias – liiva alla jäänud laps sai raskelt viga

Õnnetus Saku lasteaias – liiva alla jäänud laps sai raskelt viga

28. Apr 2021, 14:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eile lõunal juhtus Saku lasteaias Terake väga ootamatu ja raske õnnetus – nelja-aastane laps jäi liivakastis liiva tõttu õhupuuduse kätte ja raskelt viga.

Politsei poolt praegu avalikustatud info kohaselt mängisid lapsed liivakastis, õpetajad olid samuti õues. Politsei poolt eile väljastatud infost võis välja lugeda, et üks lastest liivakasti kaevatud auku liiva alla, kus ta kaotas õhupuuduse tõttu teadvuse. Saku abivallavanem Tanel Ots täpsustas aga Delfile, et mingit liiva alla jäämist ei olnud – liiv sattus lapsele suhu ja sealt hingamisteedesse ning laps ei saanud enam hingata. Laps kaotas õhupuuduses teadvuse. 

Juhtunu avastas üks lapsi valvanud õpetajatest, selleks hetkeks oli juba tarvis alustada lapse elustamist. Kutsuti kiirabi, teised lapsed viidi tuppa. 

Politsei ja kiirabi jõudsid lasteaeda vähem kui kümne minutiga, lapse elustamine võeti üle ja kiirabi viis kannatanu lastehaiglasse, kus ta praeguseni raskes seisus viibib.

Väljaandele Õhtuleht teadaolevalt oli laps liiva all 20 minutit ning elustamine kestis pool tundi. 

Lasteaiaperele ja lapsevanematele annavad psühholoogilist esmaabi Ohvriabi töötajad.

Prokuratuur alustas juhtunu osas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb raske tervisekahjutuse tekitamist ettevaatamatusest. "Kõik raske õnnetuse täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel. Uurimine peab andma vastuse muuhulgas sellele, miks laps liiva all oli ja kui kaua. Praegu loodame kõik, et meedikute pingutused kannavad vilja ja lapse seisund stabiliseerub,“ ütles kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Lea Pähkel.