Nüüd on kindel: Kolm last surid vingugaasi mürgistusse

Nüüd on kindel: Kolm last surid vingugaasi mürgistusse

18. Oct 2018, 14:21 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuna vingugaas on värvitu, lõhnatu ja maitsetu, siis on võimalik seda ruumis märgata ainult spetsiaalse anduri abi. 


Kohtuarstlik ekspertiisis näitas, et Kakumäe õnnetuses elu kaotanud laste surma põhjustas vingugaasi mürgistus, teatas prokuratuur.

Tänaseks on teada, et sündmuskohal avastatud küttegaasi lekked ei olnud surmade põhjustajaks. Nagu juba mõnda aega arvati, põhjustas laste surma vingugaas.

"Kriminaalmenetluse edasiseks ülesandeks on välja selgitada, kas surma põhjustas kellegi ettevaatamatus või selle taga oli rikkis või hooldamata küttesüsteemist tingitud õnnetusjuhtum," kommenteeris kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Andra Sild.

Viimase viie päeva jooksul on politseiuurijad teinud mitmeid ülekuulamisi, sündmuskoha vaatlusi ning uurimiseksperimente. Tõendite kogumist jätkatakse.

13. oktoobri õhtul leidsid päästjad Tallinnas Kakumäel oma kodust seitsme- ja neljaaastase tüdruku gaasimürgistuse tunnustega surnukehad. Nende kaheaastane väikevend toimetati haiglasse, kus ta 17. oktoobril suri. Laste vanemad, kes samuti haiglasse viidi, on tänaseks koju saanud ja neile osutatakse psühholoogilist abi.

Vingugaas on värvitu, lõhnatu ja maitsetu mürgine gaas, mis võib tekkida näiteks siis, kui ahjusiiber liiga vara sulgeda, gaasiboiler on halva tõmbega või gaasipliit valesti reguleeritud, teavitab Päästeamet.

Vaata videost, mis juhtub organismiga, kui inimene vingugaasi sisse hingab:


Paigalda oma koju vingugaasiandur - see on ainus viis aru saada, et toas on vingugaas!