Nipp, kuidas lapevanemana rahulikuks jääda - kummipaelte abil!

Nipp, kuidas lapevanemana rahulikuks jääda - kummipaelte abil!

13. Jun 2017, 13:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuvatõmmis meetodit katsetanud ema Shauna Harvey sissekandest Facebookis.


Kõik lapsevanemad kaotavad vahel enesevalitsuse. Käratame või koguni karjume oma laste peale, suutmata sõnu valida. Hiljem kipume kahetsema, sest teame - positiivne vanemlus on oluliselt tõhusam kui diktaatorlus. Kuidas suunata end äreval hetkel rahulikuks jääma? Üks praegu internetis ringlev võimalus on kasutada kummipaelameetodit.

Meetod on selline. Hommikul ärgates paneb ema oma randme ümber viis kummipaela (nt suuremat patsikummi). Iga kord, kui ema kannatus katkeb ja ta lapsega halvasti käitub, liigutab ta ühe kummipaela teisele käele. Et kaotatud pael õigele käele tagasi saada, tuleb viiel korral lapse suhtes positiivset vanemlust üles näidata - lapse vastu lahke või mõistev olla, koos tantsida, laulda, lugeda vms.

Kummipaelad meenutavad emale pidevalt enesevalituse hoidmise ja positiivse vanemluse tähtsust, mistõttu ema suudab oma käitumist paremini kontrollida ning kummipaelte teisele randmele tõstmist ei pruugigi ette tulla.

Kui laps käitub soovimatult, näiteks jonnib või keeldub riietumast, on lapsevanema poolsest rahulikuks jäämisest enam kasu kui ärritumisest. Vihastamine või karjumine võib olukorra hoopis hullemaks teha. Kummipaelameetodit katsetanud USA ema Shauna Harvey sõnul on harjutus teinud temast kannatlikuma ema ja inimese. "Ma ei vihasta enam kaugeltki nii tihti," ütleb ta. "Ma olen tähele pannud, et mu poeg reageerib paremini, kui ma hoian oma hääle madala ja küsin rahulikult, mis viga on."

(Allikas: Scary Mommy

 

Kas oleksid valmis kummipaelameetodit katsetama? Proovi ja anna ka meile teada, kuidas läks!