Nipid, kuidas aidata oma lapsel viha taltsutada

Nipid, kuidas aidata oma lapsel viha taltsutada

08. Aug 2015, 05:34 Emmede Klubi Emmede Klubi

Üks olulisemaid oskusi, mida oma lapsele õpetada, on - kuidas taltsutada oma viha, kui emotsioonid üle keevad.

Iseenda maha rahustamine ei ole lihtne asi, mida õppida – või õpetada. Eriti, kuna enamik meist endiselt viimistleb seda oskust.

Kui sa tahad tabada seda hetke, enne mida ta “plahvatab", pead õppima lugema signaale, et ta on kohe enesevalitsust kaotamas.

Kas ta viriseb või räägib vihaselt? Võib-olla on see tema kehakeel või hääletoon, millega ta räägib? Kui ta on oma klotsidega mängides frustreeritud, kas ta krigistab hambaid? Kui sa tead tema märguandeid, saad sa neid temaga arutada. Eesmärgiks on teda ennast aru saama panna kui ta on emotsionaalselt piiri peal.

Järgmine samm: Õpetada talle mõned nipid viha taltsutamiseks ja stressi leevendamiseks, mis aitaks tal tugevate tunnetega toime tulla.

Võib talle näidata sellist lihtsat asja, nagu sisse-välja hingamine. “Kui sa tunned, et sa tahad oma väikevenda lüüa, peatu ja hinga sügavalt sisse ja lase siis see kõik välja.” Või “Hinga sügavalt sisse ja loe kolmeni ning hinga siis aeglaselt suu kaudu välja.” Harjutage koos ja lõpuks võib sellest saada loomulik harjumus.

Õue minemine võib aidata, sest füüsiline aktiivsus vähendab stressi ja puhastab pettunud mõtetest. Rahustavad tegevused võivad veel olla: soe vann, pehme muusika, seljamassaaž.
“Sa vingud ja muutusid rahulolematuks. Läheme sooja vanni, mis aitab sul maha rahuneda.”

Kuigi su laps ei saa ärritunud olekus iseenda selga masseerida, aitad sa tal oma tugevaid emotsioone määratleda ja aru saada, et neid on võimalik taltsutada.

Kuidas teie peres vihastamisega asjalood on? Kas olete leidnud mõne teie jaoks sobiva väljundi või abivahendi, mis aitaks rahuneda?

Emmede Klubi