Neljane Lola-Liis: Suured inimesed võiksid lihtsalt oma beebisid õpetada

Neljane Lola-Liis: Suured inimesed võiksid lihtsalt oma beebisid õpetada

22. Nov 2016, 14:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lola-Liis (4) on pisike pruunisilmne plikatirts, kes oskab kõiksugu maailma küsimustele vastuseid anda. Juba praegu teab Lola-Liis kindlalt, millest ta oma elus unistab - ämmaemandaks saamisest!

Lola-Liis mängis möödunud suvel Läsna külateatri lavastuses "Kõrboja peremees" väikest Villut. Lääne-Virumaa blogija Lisete ehk Tulirebane tegi nutika tüdrukuga intervjuu!

Lola-Liis, kelleks Sa saada tahad?

Ma tahan saada arstiks. Selliseks arstiks, kes beebisid välja võtab. Ma õppisin seda oma vihikust, lilledega vihik-raamatust. Telekast olen ka näinud ja vahest vaatan salaja tahvelarvutist, kuidas päriselt beebisid välja võetakse, aga emme ei luba seda teha. Ma tahan beebidega töötada, mulle meeldivad beebid väga-väga-väga. Sünnipäevaks tahtsin ma Baby Borni ja ma olin väga rõõmus, kui ma selle sain.

Ema Mari-Liis ütleb, et Lola-Liis on tahtnud terve oma teadliku elu arstiks saada. Soov beebisid välja võtta on tekkinud viimase aastaga.

Kas ja millest Sa unistad?

Jaa, ma unistan. Ma unistan sellest, et saaksin hästi palju beebisid välja võtta ja et nad oleksid rõõmsad. Kui lund veel maas ei olnud, siis ma unistasin, et lumi maha tuleks. Rohkem mul ei ole unistusi.

Kes on Su lemmikinimene?

Emme ja issi, sest nemad alati aitavad. Aga kui sa lolluseid teed, siis nad kurjustavad. Näiteks öösel, kui ma peaks juba magama, siis võtan telefoni välja. Vahest panen vannitoas hambaid pestes ka peegli peale hambapastat, emmele ja issile see ei meeldi.

Päev pärast intervjuu tegemist tantsin Lolaga külapeol ja Lola ütleb mulle: "Praegu oled sina minu lemmikinimene. Sellepärast, et sa tantsid minuga ja tõstad mind kogu aeg õhku!" Kui vähe on õnneks vaja, eks!

Millised inimesed Sulle meeldivad?

Mulle meeldivad naljakad inimesed. Mul on suur õde Maarja. Maarja on tore, mulle meeldib tema peeglist ennast vaadata. Hästi suurest peeglist. Ma olen juba nii suureks kasvanud, et ta ei jaksa mind enam sülle võtta. Maarjat pole ma ammu näinud. Matut ja Mišat nägin viimati. Tema räägib teistmoodi. Kristel on hästi palju õppinud ja on ka tore.

Kes on Su lemmik multika-, filmi-, raamatutegelane, miks?

Mu lemmikud on Lammas Shaun ja Põrsas Peppa, sest nad teevad nalja. Põrsas Peppas meeldib mulle see, kui nad joovad morssi, neile maitseb see. Multikas kõnnivad põrsad kahe jala peal ja joovad morssi. Tegelikult nad nii ei tee, see on lihtsalt niimoodi tehtud.

Mis on kõige ilusam asi Su elus?

Lill ja roos, sest need pannakse peenrasse kasvama ja siis saab neid kasta ja pärast saab neid teistele kinkida.

Ema Mari-Liis lisab, et Lola on väga suur lillede kinkija!

Mis Sind rõõmsaks või kurvaks teeb?

Rõõmsaks muudab mind külmkapp, sest sealt saab asju võtta ja neid süüa. Vot sellepärast. Mulle meeldib süüa. Lumi teeb ka mu tuju hästi rõõmsaks, siis saab vennaga lumememme ja onni teha. Lasteshampoon teeb ka mind rõõmsaks, sest sellega saan ma täitsa üksi pesta.

Kurvaks teeb mind see, kui emme võtab minult tahvli ära ja ei luba beebide välja võtmise videoid vaadata. Kui õhupall katki läheb, siis ma olen ka kurb ja nutan. Mind teeb õnnetuks ka see, kui emme ja issi ei luba mul toas mullitada.

Kui Sul kurb tuju on ja mossitad, siis mida Sa teed, et Sul parem tuju tuleks?

Lähen otsin emme peidetud tahvli ülesse ja ostan uued õhupallid. Valgus teeb mind ka rõõmsaks, siis kui tuli põleb. Mulle ei meeldi pimedus, seda ma kardan.

Mis Sulle maailmas kõige rohkem meeldib?

Maailm on ju see, kus elatakse. Mulle meeldib maailmas kõige rohkem see, et siin saab mängida. Mina mängin iseenda ja Baby Borniga, mu Baby Bornil on isegi jope olemas. Suureks saab ka kasvada, see meeldib mulle ka. Mulle meeldib näitlemine ka, lasteaias mängin ma praegu jänkut.

Pärast intervjuu tegemist läksime Lolaga kohalikku taaskasutuspoodi, et tema Baby Bornile kampsun osta. Talv on ju käes ning ka Baby Bornil on külm!

Kui Sa saaksid maailmas midagi muuta, mis see oleks?

Ma muudaksin seda, et ma saaksin kogu aeg oma sõpru enda juurde võluda. Mu sõbrad on Lisete ja Kevin.

Kui Sa saaksid kõikidele maailma inimestele midagi head õpetada, mis see oleks?

Kui ma suureks saan, siis ma tahan, et ma saaksin omale uue maja. Ma tahan seda maja, kus on korter ja rõdu. Ma tahaksin Tallinnasse kolida, sest seal on nii lõbus. Aga midagi head õpetada? Tead, suured inimesed võiksid lihtsalt oma beebisid õpetada.

Lõpetuseks väike nali, mida jagab Lola ema Mari-Liis:

Lola-Liis: "Emme, tead, siin burgeri vahel on sibul ka!"
Mari-Liis: "Väga hea, kas sulle maitses?"
Lola-Liis: "Muidugi, sibul on ju kasulik, teeb kõhulihased hästi tugevaks!"

 

(Allikas: blogi Tulirebane

 

Palju edu Sulle, väike nutikas Lola-Liis!