Millistes kodutöödes saab ka laps kaasa lüüa?

Millistes kodutöödes saab ka laps kaasa lüüa?

23. Jan 2013, 14:21 Emmede Klubi Emmede Klubi

Milliseid kodutöid on ka lapsed hea meelega nõus tegema? 
Emmede Klubi ekspert, psühholoog Diana Zande soovitab, milliseid kodutöid võiks oma lastega iga päev koos teha.

Vahetage koos padjapüüre.

Lina voodisse panemine või teki kotti sikutamine võib väikestele kätele veel keeruline olla, aga padjapüüri vahetus on talle täiesti sobiv. Kui ema lina voodile silub, saavad väikesed osavad käed aidata seda madratsi ja voodi vahele toppida.

 Laua katmine.

 Laua katmine on tänuväärne töö, mida hindavad kõik, kes laua taha istuvad. Kui laps on sellega ise hakkama saanud, paneb see teda ennast uhkena tundma. Mis siis, et nuga on valel pool taldrikut!

Laua katmisel on erinevaid ülesandeid – lase lapsel valida endale kõige meelepärasem. Näitaks võib ta liniku lauale panna ja sinna keskele lilled asetada.

 Huvitav asjade sorteerimine.

Lastele ei pruugi küll koristamine ja sorteerimine meeldida, aga seda asja saab edukalt muuta! Võta mõned korvid, kuhu laps saab oma asju panna. Näiteks, ühte kasti lähevad lapse mänguasjad, teise raamatud. Nii on lapsel lõbus ja ka Sul on võimalik läbi selle asjad ära sorteerida.

Sorteerige riideid.

 Ka riiete sorteerimisse ja pesemisse saab väikelapsi kaasata! Palu tal sokkide paarid kokku panna või sama värvi riided ühte hunnikusse sorteerida. 


Milliseid kodutöid te lapsega koos teete?

 

Emmede Klubi
Kristīne Damškalne