Miks on Hollandi lapsed kõige õnnelikumad maailmas?

Miks on Hollandi lapsed kõige õnnelikumad maailmas?

10. Jun 2019, 09:02 Emmede Klubi Emmede Klubi

UNICEFi 2013. aasta raporti järgi on Hollandi lapsed kõige õnnelikumad maailmas. Mis siis on need kasvatusnipid, mille tõttu lapsepõlv Hollandis sedavõrd õnnelik on?

1. Hollandi beebid magavad palju. Näiteks võrreldes USA beebidega korraldatakse Hollandis beebidele vähem tegevusi ja arendavaid huviringe, hollandi inimesed on beebidega rohkem lihtsalt niisama vabalt kodus ning nii beebid kui ka vanemad magavad hästi ja palju. 

2. Hollandi lapsed veedavad palju aega mõlema vanemaga. Hollandis on töö- ja pereelu hästi tasakaalustatud, paljud inimesed töötavad lapsi saades osakoormusega. Näiteks töötavad paljud isad pärast lapse sündi neli, mitte viis päeva nädalas. Isad osalevad lastekasvatuses rohkem, pere on rohkem koos. 

3. Hariduse peamised eesmärgid Hollandis on lapse heaolu ja isiklik areng, mitte etteantud standardite järgi võimalikult kõrgele püüdlemine. Rohkem motiveeritakse lapsi endale sobivat eluteed leidma, vähem nõutakse võimalikult kõrgeid tulemusi. 

4. Lapsi julgustatakse oma arvamust avaldama. Ka pere kõige noorematel liikmetel on sõnaõigus. Neid kuulatakse, neil lastakse endil lahenduste väljatöötamisse panustada, mitte ei suruta hulgaliselt reegleid selgitamata ja lapse arvamust küsimata peale. 

5. Lapsed söövad oma perega koos hommikust. 85% hollandi lastest sööb iga päev koos terve oma perega hommikust. See on nii tervislik kui ka toetab peresiseseid häid suhteid, mis omakorda vähendab käitumisprobleeme jms. 

6. Lapsed sõidavad rattaga, mitte autoga. Hollandis on palju rattaradu, rattaga sõitmine on tervislik ja efektiivne, autosid kasutatakse vähem. Halva ilmaga sõidetakse samuti rattaga, kuid valitakse selleks sobivad riided!

(Allikas: CNBC)


Kas Sina pooldad neid hollandlaste kasvatuspõhimõtteid?