Miks laps voodisse pissib?

Miks laps voodisse pissib?

02. Aug 2015, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Öine voodimärgamine ei ole haruldane probleem. Vastupidi, see mõjutab ka juba päris suuri lapsi! Loe kohe, millised on kõige enim levinumad enureesi põhjused! Nõu annab Emmede Klubi ekspert ning psühholoog Diana Zande. 

"Olenemata, kas konkreetne voodimärgamine on veel probleem, paneb see kõiki lapsevanemaid muretsema."

Kui beebil mähkmed ära jätta ja seda eriti öösel, võib lapsel vahel õnnetusi juhtuda. See on normaalne! Probleem tekib alles siis, kui laps suureks kasvab ja ikka voodisse pissib.

Oluline on vahet teha kahel enureesi tüübil. Esmane enurees ei teki ootamatult, vaid beebi ei hakka aja möödudes oma põit paremini kontrollima.

Enamasti on kehaline probleem - laps lihtsalt ei ärka öösel üles. Kui täiskasvanud inimene öösel ennast ebamugavalt tunneb, ärkab ta üles, aga enureesi puhul ei ärka laps üle. Imeharvadel juhtumitel jätkub probleem ka täiskasvanu eas. 

Teine tüüp on sekundaarne enurees. See tähendab, et laps on juba õppinud potil käima ja ööd on a korras. Võib olla on õnnetusi juhtunud kord-paar aasta jooksul. Ja siis kui laps saab, ütleme 5-aastaseks, kolib ta pere uude kohta või sünnib lapsele väike õde ning ta teeb  seda jälle. 

Sel juhul on tegemist pigem lapse reaktsiooniga muutuste suhtes.

Emmede Klubi

Öine voodimärgamine mõjutab paljusid lapsi vanuses 4-14 aastat. DryNites ® pakub nendele lastele diskreetset abi!


20130509160314-59145.jpg

Milline on sinu kogemus - mis oli teie peres lapse enureesi põhjuseks ja kuidas see probleem lahenes?