Meisterda koos lapsega: Kohvifiltritest lihavõttepärg

Meisterda koos lapsega: Kohvifiltritest lihavõttepärg

13. Apr 2017, 14:08 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lihavõtted on jälle käes ning ka tänavu jagab blogija Britt Ernewein meiega oma pere vahvaid munadepühade meisterdamisideid! 

Vaja läheb:

  • papptaldrikut
  • kohvifiltreid
  • vees lahustatavaid värve
  • kääre
  • pipetti/pintsleid/švammi
  • soovi korral fööni
  • paela.

Tee nii:

Alustuseks võta papptaldrik ja lõika välja selle sisemine osa, nii et alles jääb seest tühi ümmarune toorik, mida hiljem pärja tegemisel kasutada.

Kata töölaud spetsiaalse katte või kilega vältimaks selle mustaks saamist (kuigi vesivärvide hilisem maha pesemine just eriti suurt vaeva ei nõua). Lahusta värvid erinevatesse anumatesse. Mina kasutan muffinipanni - hea mugav! Kuna tulekul on lihavõtted, siis meie lähtusime pigem heledatest ja pastelsetest toonidest. Värvid võiksid olla võimalikult vedelad, aga mitte niivõrd, et kaoks pigment.

Juba suuremale ja parema motoorikaga lapsele anna kätte pipett, pisemale pintslid. Võta sobiv arv kohvifiltreid. Minul läks tavasuuruses papptaldriku jaoks kümme kohvifiltrit, aga kes soovib kohevamat tulemust, võib kindlasti rohkem võtta - parem on, kui mõni jääks igaks juhuks varuks. Lase maalritööl alata!

20170413140348-16865.jpg

Julgusta last erinevaid värve võtma ja neid üksteise juurde tilgutama, nägemaks, kuidas nad omavahel segunevad ja uusi värve moodustavad. Kui leidub, siis võid lapsele anda ka švammi, millega värve omavahel veel paremini segamini ajada (kulub marjaks ära, kui peamine töövahend on pipett), aga ka suurem pintsel sobib selle töö jaoks väga hästi.

Lase lapsel kõik kohvifiltrid täielikult ära värvida. Kontrolli ka teiselt poolt kas värv on läbi imbunud. Vajadusel suuna lapse tähelepanu teisel poolel olevatele värvimata kohtadele ja lase ka need värviga katta.

20170413140420-77263.jpg

Kui kõik filtrid on omale uue kuue saanud, pane nad mõneks ajaks küpsetusrestile kuivama. Kui sul on rohkem aega, siis aseta nad värske õhu kätte kuivama, aga arvesta, et see võib võtta üks kuni väga mitu hetke. Kiirema variandi puhul lase filtritel kuivada umbes tund ja kuivata nad seejärel fööniga.

Kui filtrid kuivad, võta varasemalt tehtud papptaldrikust pärjatoorik ja valmista see ette filtritega kaunistamiseks. Üks moodus on teha kääride (või paberinoaga) augud kindla vahemaa tagant, ent mina leidsin, et kergem on auke teha jooksvalt. Ehk siis teha üks, lisada filter ja seejärel vaadata kuhu järgmine tulla võiks.

Filtrite aukudest sissepanekuks lase lapsel kohvifiltrit natukene nutsutada ja alt keerata, et tekiks justkui vars. Vars lase tehtud august läbi torgata ning seejärel aita tal seda natukene tagantpoolt painutada, et see hiljem välja ei kukuks. Jätkake seda seni, kuni kogu ring on täidetud.

20170413140504-17757.jpg

Soovi korral lisage lõpus pael ning kinnitage tehtud pärg meelepärasesse kohta kas külge liimitud aasa või kahepoolse teibiga.

20170413135435-53375.jpg

Ilusaid munadepühi!