Lugu nelja-aastasest Eesti tüdrukust, kes sai insuldi

Lugu nelja-aastasest Eesti tüdrukust, kes sai insuldi

06. Apr 2018, 14:34 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne, ka lapse nimi selles loos on muudetud. 


Lapseea insulti esineb sagedamini, kui üldiselt arvatakse. Eestis haigestub igal aastal insulti umbes seitse last, kirjutab Eesti Päevaleht, kes vahendab nelja-aastase Teele lugu.

Teele oli sünnist saadik terve ja aktiivne, tragi ja tubli laps. 3. märtsi õhtul vaatas kolmeliikmeline perekond televiisorist "Eesti laulu" finaalkontserti, kui Teele hakkas kurtma peavalu, mida ei leevendanud ka ravimid. Peatselt lisandus oksendamine, hommikuks oli lapse vasak käsi nõrk ja laps üleüldiselt loid.

Tartu ülikooli kliinikumisse jõudes olid arstid ärevad. Tehti mitu MRT uuringut, EKG, südame ultraheliuuring. Haiglas tekkisid Teelel ka krambid. Diagnoos: insult! Arstide, füsioteraapide, tegevusterapeutide ja logopeedide abil taastus Teele täielikult.

Tõsiasi, et nelja-aastasel lapsel diagnoositi insult, oli aga nii harukordne, et ka Tartu ülikooli arstitudengid tulid pereema loal Teele juhtumiga tutvuma. Lapseea insuldil on erinevaid võimalikke põhjuseid – sagedasemad neist kaasasündinud südamerikked, ajuveresoonte põletikulised või arengulised muutused, pärilikud või haiguste tõttu tekkinud seisundid, mis soodustavad trombide teket.

Loe Teele perekonna lugu ja rohkem informatsiooni lapseea insulist Eesti Päevalehest

 

Milline on kõige uskumatum terviseprobleem, millega Sinu laps on pidanud rinda pistma?