Lõppes Saku lasteaia liivakastiõnnetuse uurimine – põhjuseks kasvataja hooletus

Lõppes Saku lasteaia liivakastiõnnetuse uurimine – põhjuseks kasvataja hooletus

10. Nov 2021, 16:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tänavu aprillis juhtus Saku lasteaias Terake väga ootamatu ja raske õnnetus – nelja-aastane laps jäi liivakastis liiva tõttu õhupuuduse kätte ja raskelt viga.

Kuna esialgne kommunikatsioon viitas, et laps mattus liiva alla, olid inimesed pärast õnnetust väga segaduses, kuidas see sai juhtuda. 

Tänaseks on kriminaaluurimine lõppenud. Laps lämbus hingetorru sattunud liiva tõttu, tema aju jäi liiga kauaks hapnikuta ja tulemuseks on raske ajukahjustus. 

Uurimisel leidis kinnitust Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talituse esialgne kahtlus, et lasteaiakasvataja rikkus hoolsuskohustust ja ei kontrollinud piisavalt hoolikalt, mida lapsed liivakastis teevad, vaid jälgis lapsi aeg-ajalt distantsilt. Kui kasvataja oleks jälginud lapsi lähemalt, oleks ta olukorda märganud ja õigeaegselt sekkunud.

Prokuratuur soovib lõpetada kriminaalasja opoturniteediga, mis tähendaks, et lasteaiaõpetajat kriminaalkorras ei karistata. "Usume, et lasteaiakasvataja on mõistnud oma eksimuse üliraskeid tagajärgi ja teinud sellest traagilisest juhtumist väga tõsised järeldused," sõnas ringkonnaprokurör Lea Pähkel.

Kolmeaastasena elumuutvasse õnnetusse sattunud Mirko vanemad rääkisid Eesti Ekspressile, et laps sai raske ajukahjustuse – ta ei saa enam liikuda, süüa ega rääkida ning kahjustatud on ka nägemine.