Lastepsühholoog: Sportimine on tähtis ka lapse vaimsele tervisele

Lastepsühholoog: Sportimine on tähtis ka lapse vaimsele tervisele

29. Nov 2017, 14:13 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kliinilise psühholoogi-psühhoterapeudi Ene Raudla kinnitusel on spordiga tegelemine igale lapsele hädavajalik, sest lisaks otsesele tervisekasule mõjub füüsiline aktiivsus väga hästi ka vaimsele tervisele ja isiksuse arengule. Et harjumus regulaarselt liikuda on tervisele äärmiselt oluline, alustas Lastekaitse Liit vähekindlustatud laste sporditegevuse rahalist toetamist. 

"Lapsed, kes kannatavad ärevuse all ning tunnevad ennast kõrvalejäetuna, ei tegele pahatihti ühegi spordiharrastusega. Samas on väga oluline, et ka laps, kes ei huvitu võistlusspordist või keda rühmatreeningutes võidakse kiusata, saaks mingilgi määral füüsilist aktiivsust, kasvõi kodus kätekõverdusi tehes, vanemate seltsis jooksmas või rattaga sõitmas käies," vahendab Raudla sõnu Postimees.

Raudla tõi välja põhjused, miks spordiga tegelemine on laste isiksuse arendamisel kasulik. Iga laps tahab kogeda eduelamusi - need tõstavad enesehinnangut. Sportimine võimaldab kehalist suutlikkust sammhaaval parandada, ja ajapikku tunneb laps ka ise, et ta muutub tugevamaks, osavamaks. Tiimitöö tegemine ühendab ja aitab luua uusi sõprussuhteid, õpetab nii juhtimisoskusi kui ka teistega arvestama. Igasugune füüsiline tegevus aitab juhtida agressiivsust ja ärevust, sest see suunab tähelepanu emotsioonidelt motoorikale. Spordiga tegelev laps õpib toime tulema stressiga, sest sport õpetab, et kaotused ja tagasilöögid on normaalne osa elust.

Hiljuti alustasid Lastekaitse Liit ja Valio Eesti kampaaniat "Liblikaefekt", mille eesmärk on toetada rahaliselt vähekindlustatud laste sportlikule eluviisile suunamist. "Liikumine ning veelgi olulisemana harjumus regulaarselt liikuda on üks olulisemaid tervisliku eluviisi komponente ning just seepärast otsustati ühiselt toetada spordiga tegelemise võimalusi," seisab lastekaitse liidu koduleheküljel.

Kui soovid anda oma panuse laste sporditegevusse, osta Alma väikeses topsis liblikaga kohupiimakreeme. Müügi pealt kogunenud heategevussumma eest makstakse välja valitud toetusesaajate poolt ära märgitud treeningu aastamakse ning lapsed saavad aasta aega käia trennis, ilma et peaks finantseeringu pärast pead murdma. Tänavune taotlusvoor toetuse saamiseks on juba lõppenud.

 

Millist sporti teeb Sinu laps?