Kümneaastane poiss võttis üksi vastu oma venna sünni ja päästis kaks elu

Kümneaastane poiss võttis üksi vastu oma venna sünni ja päästis kaks elu

24. Aug 2017, 22:05 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ashley, Daxx ja Jayden. Foto: KPLC


USA-s Louisiana osariigis nimetas Sulphuri linnapea 11. augusti Jayden Fontenoti päevaks. Jayden Fontenot on kümneaastane poisiklutt, kes võttis üksinda vastu keerulise sünnituse ning päästis oma ema ja venna elu.

Jaydeni ema Ashley Moreau oli 34. nädalat rase, kui tal WC-d kasutades ootamatult looteveed ära tulid ja beebi jalad nähtavale ilmusid. Kümneaastase poja ja 11-kuuse tütrega üksi kodus olnud naine sai aru, et beebi on tuharseisus sünnitusteedesse kinni jäänud ega ei saa ilmselt hingata, sest tema jalad olid täiest lillad. Ta hüüdis Jaydenit appi. Poiss tegutses kiirelt ja kindlalt: esmalt jooksis ta naabermajja, kus elas tema liikumisvõimetu vanaema, ja palus helistada kiirabisse. Siis jooksis Jayden tagasi, et aidata oma ema, kes lamas vannitoapõrandal ja kaotas ohtliku kiirusega verd.

"Emme, ütle mulle, mida ma tegema pean," ütles Jayden. Moreau juhendas Jaydenit vennakest õrnalt pöörates jalgadest tõmbama, mis ka õnnestus - laps tuli ilmale. Nähes, et beebi ei hinga, jooksis vapper Jayden kööki, võttis väikese õe nohuraviks mõeldud ninaaspiraatori ja tõmbas oma vastsündinud venna hingamisteed puhtaks. Pisipoiss hakkas hingama. 

Moreau on kommenteerinud, et kui tema ise oli sündmuste ajal väga hirmunud ja nuttis, siis Jaydeni silmist küll paistis hirmu, kuid ta jäi väga rahulikuks. Jayden ise on kommenteerinud, et ei mõelnud sellel hetkel midagi - lihtsalt tegutses.

Kohe, kui väikevend oli hingama hakanud, jõudis kohale ka kiirabi, ning ema ja beebi viidi haiglasse. Peatselt andsid arstid perekonnale teada, et nii ema kui ka laps olid olnud eluohtlikus seisus - Moreau platsenta oli irdunud, mis tekitas tõsise verejooksu, enneaegne väikevend ei oleks aga suutnud ise hingama hakata. Jaydeni tegutsemine oli päästnud kahe pereliikme elu. 

Väikevend, kes sai nimeks Daxx, alles taastub haiglas. Jayden aga pälvis oma teo eest Sulphuri linna kõrgeima autasu, lisaks nimetas linnapea 11. augusti Sulphuri linnas Jayden Fontenoti päevaks ja poisike sai veeta ühe päeva kohaliku politseijaoskonna juhi kingades. Sulphuri linnapea Chris Duncani sõnul on Jayden kangelane.

(Allikad: faith it, KPLC, FOX News)