Koolipoisi kiri haridusminister Repsile

Koolipoisi kiri haridusminister Repsile

28. Aug 2017, 17:51 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne. 

Augusti alguses potsatas haridusministri Mailis Repsi postkasti vahva kiri, kus väike poiss palub suvevaheaega lühendada, sest tal on igav.

Poiss kirjutas:

"Lugupeetud EV haridusminister

Mina, Aleksander soovin et, kool algaks alates 01.08.17 kuna mul pole muhvigi teha.

Aleksander
31.07.17"

Minister saatis eelmisel nädalal välja vastuse:

"Hea Aleksander

Aitäh, et meile kirjutasid. See on tore, et ootad kannatamatult kooliminekut. Eestis on juba ammustest aegadest traditsiooniks olnud ja ka seadusesse kirja pandud, et kool algab tarkusepäeval, 1. septembril. Samuti on kokku lepitud, et koolis on iga 7 - 8 nädala õppetöö järel vaheaeg, et õpilased ei väsiks ja saaks puhata. On ju õppimine tõsine töö.
Selleks, et lapsed saaksid järgnevaks kooliaastaks uut energiat koguda, on suvevaheaja pikkuseks kokku lepitud vähemalt 8 nädalat.
Suvi on ju tore - saab palju õues olla, sõpradega mängida, lugeda, ujuda, vanavanemaid ja sugulasi külastada, reisida ja muud põnevat ette võtta. Paljude laste arvates võiks suvevaheaeg veelgi pikem olla. Kooli alguse aega muudame siis, kui suurem osa lastest ja emadest-isadest seda soovivad ja sellega nõus on.
Ootame ka Sinu poolseid uusi tähelepanekuid kooliaasta kohta.

Rõõmsat ja huvitavat uut kooliaastat!


Lugupidamisega

Mailis Reps
minister"

Haridus- ja Teadusministeerium jagas kirju skaneerituna oma Facebooki leheküljel:

Lapsesuu lapsesuuks, kuid ideest suvevaheaega lühendada kirjutas mõnda aega tagasi Postimehes ka kahe lapse ema ning Tartu Luterliku Peetri kooli rajaja ja EELK Tartu Ülikooli-Jaani koguduse õpetaja Triin Käpp. Ideed toetas Facebookis ka tuntud perefotograaf ja blogija Krista Kõiv. 

 

Mida arvad lühema suvepuhkuse ideest Sina?