Kooli minev laps peaks külastama ortodonti

Kooli minev laps peaks külastama ortodonti

05. Nov 2015, 15:20 Emmede Klubi Emmede Klubi

Novembriti toimub Eestis kampaania "Hammaste tervise kuu", mis tänavu keskendub ortodontiale ja hambumusprobleemide ennetamisele lapseeas. Sellega seoses meenutatakse lapsevanematele, et kui äsja kooliteed alustanud lapsega ei ole seni veel ortodondi juures käidud, on käes parim aeg seda teha!

Mis üldse on ortodontia, kes on ortodont ja kuidas ta erineb tavalisest hambaarstist? Ortodont tegeleb hambakaare kuju, hammaste asendi ja funktsiooni parandamisega. Need ei ole ainult esteetilised, vaid enamasti ka funktsionaalsed mured, mis võivad väga olulisel määral mõjutada kogu suu tervist. Levinumad probleemid on ühe hamba puudumine, mistõttu teised hambad hakkavad oma kohalt nihkuma ja terve hambakaar asendit muutma, ülejäänud hambakaarest eespool paiknevad hambad ning puseriti olevad hambad.

Ortodondi külastuse võiks esimest korda ette võtta kooli mineva lapsega, sest siis näeb ortodont ära nii juba suus olevate kui ka veel lõikuvate jäävhammaste olukorra ning see annab võimaluse alustuda hambumuse raviga õigeaegselt. Mõned hambumusanomaaliad on kergemini ravitavad just nooremas eas, sest siis on võimalik muuta lõualuude asendit kirurgilise sekkumiseta.

Hammaste tervise kuu kodulehele on üles laetud kolm meeleolukat ja õpetlikku videot ortodondi abi vajavatest hambumusprobleemidest, mis sobivad hästi koos lastega vaatamiseks. Koduleht asub SIIN

Vanusepiiri ortodondi külastamiseks aga ei ole. Sageli tulevad omal initsiatiivil ortodondi visiidile teismelised, aga ka täiskasvanud - kuni pensionärideni välja. Kunagi pole liiga hilja oma hambamuredega tegelemiseks.

Ortodondi kontrollvastuvõtt toimub visiiditasu eest (0 - 5 €) ja saatekirjata.

 

Kas teie pere on kunagi külastanud ortodonti?