Kolmeaastane poiss lämbus põrkepalli kätte

Kolmeaastane poiss lämbus põrkepalli kätte

05. Mar 2018, 11:56 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kõik fotod: kuvatõmmis Instagramist


Möödunud nädalal toimunus Austraalias traagiline õnnetus, kui põrkepalli kätte lämbus kolmeaastane poiss.

Harivate mänguasjade e-poodi pidav tuntud pereettevõtte The Small Folk, kelle looduslähedast ja lapsesõbralikku elustiili inspireerivat Instagrami kontot jälgib üle 119 000 inimese, kirjutas eelmisel nädalal:

"Eile pärastlõunal sai meie ilus, ilus Alby, meie kallis beebipoiss endale tiivad ja lendas siit maailmast. Minutid mööduvad nagu tunnid ning meie elus ja südameis haigutav tühimik on täiesti hoomamatu. Me jumaldame sind üle kõige, armas väike rebasepoiss. Igavesti kolmene, igavesti vaba."

Kolmeaastane Alby oli oma emast vaevu meetri kaugusel ja mängis äsja posti teel saabunud mänguasjadega, mis olid tellitud tema enda neljanda sünnipäevapeo tarbeks. Peokraami hulgas oli ka pakk põrkepalle. Üks pall sattus lapsele suhu, läks kurku, blokeerides hingamisteed täielikult ja mõne hetke pärast oli Alby surnud.

Lapse kõrval olnud märkas juhtunut koheselt ja oli sekunditega tema kõrval. Ta kasutas kõiki võimalikke lämbumise esmaabivõtteid ning püüdis poega elustada 16 minutit kiirabi saabumiseni. Kahjuks ei olnud sellest enam abi.

Kõnealune pall oli päris suur ning pakendil seisis kiri, et see ei sobi alla kolmeaastastele lastele:

20180305114346-58505.jpg

Rõõmsameelne Alby esmaspäeval, 26. veebruaril kell 2:49 oma uhiuut voodipesu demonstreerimas. Täpselt 40 minutit enne seda, kui ta ema kätevahel oma viimase maise hingetõmbe tegi, kirjutab perekond:

20180305114403-66051.jpg

 

 

Meenutame, et beebidele ja väikelastele ei sobi lämbumisohu tõttu mängimiseks esemed, mis mahuvad üleni suhu. Samal põhjusel ei sobi beebide ja väikelaste toidulauale ümarad tugevad toidud nagu kirsstomatid või viinamarjad poolitamata kujul. Samas võib kõigi selliste esemete kätte lämbuda ka suurem laps või täiskasvanu - sellepärast on tähtis, et üle kolmeaastane laps, kellele väikseid mänguasju juba antakse, oleks võimeline mõistma, et neid esemeid ei tohi panna suhu. 

Kas Sina tead, kuidas anda lapsele esmaabi lämbumise korral? Vaata Emmede Klubi õpetusi SIIN ja SIIN!