Kolm vahvat viisi laste haiglasoleku kergendamiseks

Kolm vahvat viisi laste haiglasoleku kergendamiseks

22. Mar 2016, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ideaalses maailmas ei satuks ükski laps kunagi haiglasse. Kummatigi mitte sellise tõvega nagu vähk. Tegelikus elus tuleb neid juhtumeid paraku aga ette. Et laste haiglapäevi veidigi päikelisemaks muuta, on haiglatöötajad tulnud vahvatele mõtetele.

Aknapesijad on mitmel pool maailmas riietanud end lastehaigla akende pesemise ajaks superkangelaste kostüümidesse. Haigetele lastele on ootamatult akna taga hõljuv Ämblikmees kosutavaks üllatuseks. Näiteks toimus selline vahva aktsioon 2014. aastal UCLA haigla lastepalatite akende taga:

 

Keegi nutikas inimene on aga välja mõelnud superkangelaste logosid kandvad ümbrised tilgutikottidele. Kui haiglatöötajad ütlevad vähihaigele lapsele, et tema lemmiku superkangelase logoga karbis on salapärane jõujook, mis aitab tal tugevaks saada, on lapsel keemiaravi veidigi kergem taluda.

 

Üks New Yorki haigla korraldas aga nelja-aastasele leukeemiahaigele patsiendile Abbyle uhke pulmapeo. Kui Abby oli oma emale rääkinud, et soovib abielluda oma lemmiku meessoost meditsiiniõe Mattiga, otsustas haiglapersonal tüdruku soovi täita.

Abby sai jalutada valges printsessikleidis roosiõitest teel "altarini", kus tema ema andis ta Mattile üle. Pulmakülalisteks oli kogunenud pea kogu haiglapersonal. Paar vahetas mängusõrmuseid, söödi tõelist pulmatorti ja sõideti tseremoonialt ära uues mänguautos, mis kandis silti "Äsja abiellunud!"

 


Armsad lugejad, jagame kogemusi - kas ja kuidas on laste haiguspäevi rõõmsamaks muutnud Eesti meditsiinitöötajad?