Kokkuvõte laste surmaga lõppenud õnnetusest Kakumäel

Kokkuvõte laste surmaga lõppenud õnnetusest Kakumäel

15. Oct 2018, 11:50 Emmede Klubi Emmede Klubi

Laupäeva õhtul leidsid päästjad Tallinnas Kakumäel oma kodust seitsme- ja neljaaastase tüdruku gaasimürgistuse tunnustega surnukehad. Kiirabi toimetas sündmuskohalt haiglasse kaheaastase poisslapse, kelle seisund on raske, ja laste vanemad, kes on praeguseks haiglast koju pääsenud.

Pere elas ridaelamuboksis ja oli erinevate allikate sõnutsi vaid paar päeva tagasi üle pikema aja koju naasnud. Kiirabi kutsusid vanemad ise.

Esialgu jäi avalikkusele mulje, et lapsed surid maagaasi lekke tõttu. Nii antud majas kui ka sama piirkonna paljudes teistes majades avastati väikseid maagaasi lekkeid. Sellised pisilekked on aga pigem normaalsed ning tervisekahju põhjustada ei tohiks.

Piirkonna gaasiettevõte on Tehnovõrkude Ehituse OÜ. Selle juhatuse liige Andres Davõdov kinnitas, et tehniliste süsteemidega on kõik korras. „Meie torudes riket pole. Meie gaasitorustik on kuni krundi piirini, edasi on liitumispunkt ja kliendi torustik,” märkis ta.

Nüüd on arutluse all pigem laste surm vingugaasimürgistusse. Kui ventilatsioon ei ole korralik, võib nii tahkeküttekolletes (nt ahi) kui ka gaasikütteseadmetes tekkida põlemise käigus vingugaas. Enamasti põhjustabki gaasiõnnetustes inimeste surma vingugaas.

Kakumäe juhtum on erakordne. Tavapäraselt toimuvad säärased õnnetused vanemates kodudes, kus inimesed on teostanud omavoliliselt gaasiseadmetega seotud remonditöid. Kakumäe pere kodu oli aga suhteliselt uus, gaasiseade asus eraldi ruumis ja mitte midagi nõuetele mittevastavat pole senini tuvastatud.

Esialgu selgitab prokuratuur nüüd välja, mis põhjustas laste surma, ning seejärel hakatakse tegelema küsimusega kes ja kas selle eest vastutab.