Kirsti Timmer julgustab vanemaid ka alla kümneaastasega alkoholist rääkima

Kirsti Timmer julgustab vanemaid ka alla kümneaastasega alkoholist rääkima

26. Aug 2015, 20:01 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kolme lapse ema Kirsti Timmer rääkis Ringvaates, kuidas toimida, et hoida oma lapsi alkoholi tarbimast. Kõige tähtsam on võtta aega, et lastega rääkida.

Teema, mille kõik vanemad peaksid Timmeri hinnangul kodus lastega jutuks võtma, on julgus öelda ei. Lapsel võib tekkida tunne, et kui ta sõpradega üht või teist kaasa ei tee, näiteks ei istu purjus inimese autosse, siis vaatavad teised, et ta on arg või nõme.

Timmer räägib kodus oma 7- ja 9-aastastele lastele, et kui nad peaksid istuma purjus juhi autosse, on nemad samamoodi kurjategijad. "Kui need avariid juhtuvad, siis meil need teemad kodus on," kinnitas ta.

Lastes teadlikkuse tõstmiseks laseb Timmer neil kodus vaadata saadet "Võimalik vaid venemaal", kus purjus inimesed käituvad silmnähtavalt nõmedalt. Üheskoos arutatakse, et saates nähtav käitumine ei ole tore, vaid on rumal, naeruväärne ja piinlikkusttekitav.

Timmeril toonitab lastele alati, et ükskõik millistesse probleemidesse nad sattunud on - emale ja isale on alati turvaline rääkida. Ka siis, kui tehtud on midagi keelatut, näiteks tarbitud sõpradega alkoholi. Kõik teismelised proovivad ühel hetkel alkoholi ära, kuid julgedes oma vanemate poole pöörduda, ei satu laps vähemalt suurematesse pahandustesse - ei jää abita, kui temal või mõnel sõbral hakkab paha, ei istu võõrasse autosse jms.

Ka toonitas Timmer, et Eesti laste suures alkoholitarbimises ei ole süüdi mitte lapsed, vaid vanemad on need, kes peaksid peeglisse vaatama.

Eesti laste alkoholitarbimine on murettekitav. Kolme kuuga on vahele jäänud ligi tuhat alkoholijoobes alaealist. Kevadel avatud Tallinna Laste Turvakeskuse kainenemistoas on öö veetnud üle 30 purjus lapse. Iga kolmas 11-aastane on tarbinud alkoholi.

Vaata tervet Ringvaate intervjuud Kirsti Timmeriga SIIN


Kuidas on veel võimalik suunata oma last alkoholist hoiduma? Kui vana lapsega hakkasid Sina alkoholist rääkima?