Kinderi tooted korjatakse salmonellaohu tõttu lettidelt

Kinderi tooted korjatakse salmonellaohu tõttu lettidelt

07. Apr 2022, 13:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ferrero Ardennes S.A Belgia tootja on alustanud üle Euroopa mitmete laste seas populaarsete Kinder kaubamärgi maiustuste tagasikutsumist – see tähendab, et neid ei tohi müüa, need tuleb poodidest ära korjata ja tootjale tagastada. 

Kinder tooteid seostatakse võimaliku saastumisega Salmonellaga ja salmonelloosi haigusjuhtumitega mitmes Euroopa riigis, sealhulgas Suurbritannias, Saksamaal, Iirimaal, Norras, Hollandis, Luksemburgis, Rootsis ja Prantsusmaal.

Oht ei puuduta kõiki Kinderi brändi tooteid, vaid konkreetsete toodete konkreetseid partiisid. Kõik Eesti teadaolevad maaletoojaid ja edasimüüjaid on juhtumist teavitatud.

Põllumajandus- ja Toiduameti peaspetsialisti Triinu Allika sõnul on hetkel teada, et kõnelaused tooted jõudsid müügile näiteks AS Prisma Peremarket kauplustesse. Prisma kõrvaldas vastavad partiid müügilt ja algatas ka nende tagasikutsumise tarbijalt.

Tagasikutsumine tarbijalt tähendab, et kes on neid Kinderi tooteid ostnud, peaksid need poodi tagastama ning raha tagasi saama. Kinderi sarnaste toodete puhul on see muidugi keeruline, sest kui juba lapsele üllatusmuna ostnud, on see ilmselt ka juba söödud. 

Salmonelloos on nakkushaigus, mida põhjustab Salmonella bakter. Salmonellad on looduses laialt levinud mikroorganismid, mis esinevad loomade seedetraktis, aga ka linnumunades, toorpiimas ja mujal loomsetes ning mitteloomset päritolu toiduainetes. Salmonella on toidul märkamatu ega muuda toidu lõhna ja maitset. See on kõige sagedamini esinev bakteriaalne toidumürgitus. Salmonelloosi ennetamiseks tuleb täita isiku- ja toiduhügieeninõudeid. Salmonella kohta leiab rohkem SIIT.

Kui oled ostnud järgmiseid Kinderi tooteid järgmistest partiidest, siis pöördu kaupluse poole, kust ostu sooritasid: