Kas nohune või köhiv laps peab lasteaiast koju jääma?

Kas nohune või köhiv laps peab lasteaiast koju jääma?

27. Oct 2017, 14:11 Emmede Klubi Emmede Klubi

Imetamise ja vaktsineerimise kõrval on veel üks teema, mis lapsevanemates ikka ja jälle tuliseid ning vastakaid tundeid tekitab - kas märja ninaga või kergelt köhiva lapse võib lasteaeda saata?

Selle küsimuse on lähema vaatluse alla võtnud oktoobrikuine "Pere ja kodu" eriväljaanne "Meie lapse tervis". Õige vastus: ennast kehvasti tundev laps peaks olema kodune, pelgalt mitu päeva vana nohu või köha puhul pole ennast hästi tundva lapse kodus hoidmisel mõtet.

"Inimene on nakkusohtlik enne, kui tal hakkavad esinema kaebused - köha, nohu -, mistõttu on keeruline, kui mitte võimatu korraldada lasteaias viibimist selliselt, et seal poleks ühtegi nakkusohtlikku last," räägib OÜ Valvekliiniku arst dr Ingmar Lindström. Viirushaiguste peiteperiood võib ulatuda ühest päevast koguni nädalani - sel ajal ei tea me veel, et laps on haige, kuid ta nakatab teisi. Umbes kolmandal päeval pärast sümptomite tekkimist on nakkusoht juba oluliselt langenud. Samas võib väikese lapse nina olla tatine veel päevi, köha võib kesta koguni kuni kaheksa nädalat, olemata enam nakkusohtlik.

Kui laps on nõrk, loid, väsinud, rahutu, tunneb end kehvasti, ei soovi mängida või süüa, tahab olla süles või on lapsel palavik, ei tohiks lasteada muidugi minna. Kui laps tunneb end hästi, pole paar päeva pärast sümptomite teket jätkuv köha või nohu meditsiiniliseks põhjuseks koju jääda.

 

Millal jätad Sina lapse koju, millal saadad lasteaeda?