Kas Eesti toidupoed on lastesõbralikud?

Kas Eesti toidupoed on lastesõbralikud?

28. Dec 2016, 16:56 Emmede Klubi Emmede Klubi

Enamik Eestis tegutsevaid supermarketeid ei tee lastega perede jaoks lisapingutusi, olgu selleks siis laiemad parkimiskohad või spetsiaalsed kassad, kirjutab Postimees

Kõige rohkem on pingutanud Prisma, kus parklates on poele lähimad parkimiskohad tavapärasest laiemad ning tähistatud lastega külastajatele, et lapsed ja turvahällid autouksest välja mahuksid ja poeuksele lähedal asuksid. Samuti hakkas pood pakkuma lastele tasuta puuvilju ning tehti eraldi lastekassad, kus laps treppi kasutades aidata emal-isal kaupa lindile tõsta ja hiljem ostusid kotti laduda. Kummatigi on Prismades kõige laiem valik peredele suunatud ostukärusid - nt kaksikute käru või autokäru, kuhu mahub istuma mitu last. Annelinna ja Narva Prismade juures on ka laste mängualad.

Selverites on ostukärud, kus laps saab n-ö autos sõita, turvahälliga ostukärud ning väiksemat mõõtu ostukärud lastele ise sõidutamiseks. Samas plaanib Selver peresõbralikke lahendusi lisada. Coopi kauplustest vaid suurimates, so Maksimarketites on peredele mõeldud ostukärude valik. Ka Comarketites ja Delice'ides on ainsate lapsesõbralike lahendustena peresõbralikud ostukärud.

Ka Rimis on lastele tähelepanu pööratud vaid suurimates kauplustes, kus on spetsiaalsed lastega perede ostukärud või vahel ka lasteala Lego klotsidega mängimiseks. Ka iseteenindused, kuhu mahub suurema pere, ostukäru või lapsevankriga, on vaid suuremates Rimides.


Millised on Sinu kogemused - kas ja milline on Eesti kaupluste peresõbralikkus?