Heategevus: Saada kasutuseta jäänud mänguasjad tasuta abi vajavatele lastele

Heategevus: Saada kasutuseta jäänud mänguasjad tasuta abi vajavatele lastele

18. Jan 2018, 14:36 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eesti riigi postiettevõte Omniva alustas eile heategevusprojekti, mille käigus saavad kõik Eesti inimesed saata oma kodus kasutuseta jäänud mänguasjad lastele, kes neid asju vajaksid.

"Juba aastasadu on lapsed suure õhinaga oodanud pika habemega jõulumeest, kes kõik nende väikesed unistused täidaks. Tihtilugu saabub habemik pungil kotiga täis rõõmu uutest mängukannidest. Paraku aga teame, et osade laste kingikott jääb igal aastal vägagi tagasihoidlikuks. Just seepärast oleme ellu kutsumas projekti, mille raames leida üksikuks jäänud mänguasjadele uued rõõmsad omanikud," kirjutab Omniva oma koduleheküljel.

Oodatud on korralikud, terved ja puhtad mänguasjad. Kõige sagedamini on laste salasooviks aga legod, teema- ja tegelaskujud ning lauamängud.

Paki tasuta teele panemiseks on tarvis tellida internetist spetsiaalne pakikood, mille saab siit. Paki saab teele panna igast Omniva pakiautomaadist. Mänguasjad kogutakse Omniva poolt kokku ja neile leitakse koos partneritega uus elu ja kasutus mõne toreda lapse käes.

Saadetud mänguasjadele aitavad uued rõõmsad omanikud leida Tartu Mänguasjamuuseum, MTÜ Naerata Ometi, Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Aarete Laegas, Lasnamäe Sotsiaalkeskus, Kristiine tegevuskeskus ja Lastekeskus Tähetorn.

 

Miks mitte võtta vahva projekt ette koos oma lapsega? See on hea võimalus rääkida lapsega sellest, kõigil inimestel pole ühesuguseid võimalusi. Valige koos välja mänguasi või asjad, mis lapsel enam kasutust ei leia, pakkige turvaliselt ära ja viige ühiselt posti!