Haljalas suri kuueaastane poiss, politsei viis ära ema ja kasuisa

Haljalas suri kuueaastane poiss, politsei viis ära ema ja kasuisa

10. Jul 2019, 12:01 Emmede Klubi Emmede Klubi

Teisipäeval suri Haljala alevikus ühes kortermajas kuueaastane poiss. Prokuratuuri kinnitusel alustas tema vanemate suhtes kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 117 järgi, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest. 

Virumaa Teatajale teadaolevalt avastas Tallinna tänaval elav ema millalgi ennelõunal, et tema voodis teki all lebanud kuueaastane poeg ei hinga enam. Kutsuti kiirabi ja politsei, kes lahkudes võtsid lapse ema ja kasuisa endaga kaasa.

Lapse isa Janno kuulis tragöödiast tuttavate tuttavate kaudu. Ta kihutas Tallinnast Haljalasse, et heita viimne pilk oma elutule pojale, kuid korterisse sisse politsei teda ei lasknud. See ei ole Jannole esimene kord last kaotada: sama pere teine laps suri noorena, väidetavalt lämbus laps epilepsiahoo ajal. Kolmas laps oli Aasperes emapoolse vanaema juures.

Janno on alates oktoobrist taotlenud kohtu teel laste hooldusõigust, sest laste ema ei käi tööl, armastab napsu võtta, lapsed on talle mitu korda kurtnud, et neil on ema juures halb, paar nädalat tagasi kurtis poeg ka, et kasuisa lämmatab teda. Kuid Eesti õigussüsteem ja sotsiaaltöötajad on isa sõnul "emade poole kaldu".

Et lapse ema ja kasuisa armastavad pidu pidada, kinnitasid ka Haljala inimesed, pidu eelnes ka traagilisele päevale.

Loe lähemalt Virumaa Teatajast!