Ettevaatust! Lotte mobiil võib kaasa tuua ootamatu telefoniarve

Ettevaatust! Lotte mobiil võib kaasa tuua ootamatu telefoniarve

18. Oct 2016, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lotte telefoni ehk Huawei Y5 kasutamisel võib laps limiidist hoolimata mõne tunniga hiigelarve tekitada, sest telefon sisaldab lapsele atraktiivseid mängusid, mida mängima asudes võib laps pahaaimamatult raha välja käia, kirjutab Postimees.

"Ostsin lapsele Teliast Lotte telefoni ja määrasin sellele viieeurose limiidi. Juba kaks päeva hiljem tuli teade, et limiit on kahekordselt ületatud," rääkis üks pereisa. Asja lähemalt uurides selgust, et Huawei mobiiltelefonis on mängude demoversioonid, mis lasevad mängu mängida teatud maani, ja siis tuleb teade "vajuta siia". "Ega laps aru ei saa, et sinna vajutades saadab ta SMSi, mis maksab 3.50," lisas pereisa. Pärast sõnumi saatmist võetakse automaatselt raha, sõltumata sellest, kas telefonile on limiit määratud või mitte.

"On üsna tavaline, et telefonitootjad on oma seadmetesse eelinstalleerinud terve rea erinevaid mobiilirakendusi," rääkis Telia meediasuhete juht Raigo Neudorf. "Huawei pole selles mõttes erand – nende mudelisse Y5 (nn Lotte telefon) on eelnevalt installeeritud mobiilimängude demoversioonid, millele kasutaja saab mugavalt soetada täisversiooni." Lahendus on lihtne: telefonisse eelinstalleeritud Gamelofti mängud tuleb lihtsalt enne telefoni lapse kätte andmist ära kustutada.

Kuid selleks peab lapsevanem ohust teadlik olema. End samasugusest olukorrast leidnud pereema Liivi Sidron on väga nördinud, et Telia müüb lastele mõeldud telefoni ilma igasuguse hoiatuseta, et need sisaldavad lisaraha eest aktiveeritavaid mänge. Temaga on ühendust võtnud veel ports samasse olukorda sattunud emasid.

Telia tühistas lapsevanematele laekunud arved ja lubas anda ettevõttes telefonide müügiga tegelevatele inimestele ülesande kõiki Lotte telefoni soetajaid tasuliste mängude ohust teavitada.

(Foto: Telia e-pood)