Erik Orgu muutis 30 lasteaia menüü lisasuhkruvabaks

Erik Orgu muutis 30 lasteaia menüü lisasuhkruvabaks

08. Mar 2018, 16:42 Emmede Klubi Emmede Klubi

Alates käesolevast nädalast sööb enam kui 2000 Tallinna lasteaialast senisest tervislikumalt, sest tuntud toitumisnõustaja Erik Orgu koostas 30 pealinna lasteaiale uue menüü.

Orgu sõnul on Eesti lasteaiatoidu suurim viga liiga suur suhkrukogus. "Olukord on ikka päris hirmuäratav, sest 3-6-astased lapsed ei tohiks niikuinii tarbida valget suhkrut rohkem kui 15 grammi päevas, kuid Eestis on see pika puuga ületatud, ja see ülemäärane toiduenergia kajastub laste kaalunumbris," kommenteeris Orgu pressiteate vahendusel. Tema sõnul on Eestis hetkel iga kuues 4-5-aastane laps ja iga kolmas 6-7-aastane laps ülekaaluline.

"Ma ei saa seda pealt vaadata, kavatsen jõuliselt ja otsustavalt tegutseda, me räägime ju ikkagi väikeste laste ehk järeltulevate põlvede tervisest. Üks lahing on võidetud, kuid sõda on alles ees," ütles Orgu.

Erik Orgu sõnul mõjutavad lasteaiad väga suurel määral laste toitumist, sest enamus vajalikust päevasest toiduenergiast saadakse just sealt. "Nende 30 lasteaia lapsevanemad ei pea enam muretsema, sest tegin spetsiaalselt laste vajadusi arvesse võttes tervisliku menüü, milles on hoolikalt läbimõeldud hommiku- ja lõunasöök, terviseamps ja õhtuoode," kirjeldas Orgu. "Leivavokk juustuga, šokolaadine kaerahelbepuder banaaniga ja kanasupp kartuliga on vaid mõned näited äsja valminud maitsvast ja tervislikust menüüst."

Toitumisnõustaja Erik Orgu lubas 2017. aasta sügisel kohalikel valimistel Tallinna linnavolikogusse kandideerides, et aitab linna 120 lasteaial saada lisasuhkrust priiks. Tänaseks on seega neljandik lubadusest täidetud.

Erik Orgu postitas oma Facebooki konto seinale ka esimese tagasiside uue menüüga rahul lasteaialapselt:

 

Kas Sinu lapse lasteaiamenüüs on liiga palju lisatud suhkrut?