Eesti pere ehitas endale kaubikust kodu

Eesti pere ehitas endale kaubikust kodu

09. Nov 2017, 13:17 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eero, Aleksander ja Mari-Anne oma uue koduga. Foto: kuvatõmmis YouTube'i videost

 

Üks imearmas Eesti pere ehitas endale kaubikust kodu, et reisida sellega läbi Euroopa ja jõuda välja Hispaaniasse. Youtuberitena jagavad nad oma kogemust ka kõigi huvilistega.  

Pärnust pärit Eero ja Mari-Anne kolisid koos kolmeaastase poja Aleksandriga Hispaaniasse tänavu veebruaris. Oma seiklustest asusid nad pidama ka videoblogi.

Suve veetis noor pere Eestis. Aega kodumaal kasutati muuhulgaks selleks, et pere sõiduauto maha müüa ja selle asemele kaubik soetada. Eero, Mari-Anne ja Aleksandri uueks koduks sai 2011. aasta Citroen Jumper, mida varasemalt oli kasutatud tööautona. Uued omanikud ehitasid aga kaubikusse pisikese toa, kuhu mahuvad ära nii voodid kui ka köök ja kogu perekonna maine vara.

Tänaseks on pisike kodu valmis ja perekond teele asunud:

Eero rääkis portaalile Autogeenius, et ehitus läks maksma alla 2000 euro ning kõik vajalikud teadmised said noored foorumitest ja YouTube'ist teiste vanlife harrastajate käest. Nüüdseks on kuu aega teel oldud ning kogemus on õpetanud: avalikke WC’sid ja pesemisvõimalusi on küllaga, solvumisteks ja vaikimiseks kaubikus ruumi ei ole ja kogu aeg tuleb koristada.

Kaubikust kodu ehitamise ja noore pere teiste seiklustega saab end jooksvalt kursis hoida, jälgides nende YouTube'i kanalit Lifeisaview.

NB! Eesti Maanteeamet on portaalile Autogeenius ära märkinud, et enne kaupade transportimiseks mõeldud kaubiku ümberehitamist tuleb taotleda Maanteeametist sõiduki ümberehituse luba.

 

Kas ja kuidas reisib Sinu perekond?