Disney keelas Elsa ja Olafi pildiga lastešampuse

Disney keelas Elsa ja Olafi pildiga lastešampuse

04. Jan 2016, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui kaugele võib lastele sobimatute toodete lastele turundamisega minna? Suurbritannia karskusühendused leiavad, et kuulsast "Frozeni" ehk "Lumekuninganna ja igavene talv" multikast pärit peategelaste, miljonite pisikeste plikade lemmiku Elsa ja tema vahva sõbra Olafi piltidega kaunistatud lastešampus on liig mis liig.

Lastele lõbusais pudeleis "šampuse" müümine on kahjulik mitmel tasandil. See propageerib alkoholi tarbimise harjumust juba väga noores eas, alkoholi tarbimise matkimine mängus jätab lapsele mulje, et alkoholi joomine on midagi põnevat, toredat ja normaalset, mille poole püüelda. Kummatigi ei ole lastešampuse pudelis sisalduv värvaineid täis limonaad miski, mida ükski laps jooma peaks.

Disney igatahes peatas Elsa ja Olafi pildiga šampuse valmistamise ja lubas, et ei müü enam Disney karakterite piltide kasutamise litsentsi toodetele, mis imiteerivad alkoholi.

Kuigi Elsa ja Olafi pildiga šampus Suurbritannia ega Eesti poelettidele nüüd ilmselt ei jõua, on sarnased probleemid aktuaalsed ka Eestis. Lisaks lastešampustele on meie poelettidel Mõmmi, Lotte ja teiste lastele atraktiivsete tegelaste piltidega limonaadijooke ja muud kraami, mis mõjuvad halvasti isegi täiskasvanute tervisele - kummatigi siis laste.


Kas Sinu laps nurub poest ebatervislikke tooteid, komme ja limonaade, sest need on kaunistatud lapse lemmikkarakterite nägudega? Kas lubad või keelad? Kuidas lapsele olukorda selgitada?

Mirjam Mirjam 06. Jan 2016, 14:30 hirvemarta

kirjutan kahe käega alla 😃 no MIKS peaks laps sellist asja jooma?! kui väga tahta mullijooki juua, võib laps juua mullivett või näiteks kihisevat naturaalset
Saaremaa õunamahla - avastasin selle toote (klaaspudelis, kannab nime Öun) enda jaoks hiljuti ja see on minu meelest väga tore alkoholivaba pidujook!

Täpselt sama siin. Lastešampus on lihtsalt õudne toode 😃 Mingi räige keemia suhkru limps, mis õpetab alkoholi jooma. No tere tali 😀

04. Jan 2016, 15:27

Pooldan igsuguse "lastešampuse" täielikku keelustamist just samal põhjendusel, et propageerib alkoholi joomist juba pisikesest peale. Mis siis, et alkoholi sees pole. Mõte jääb ju ikka samaks - tähtpäeval võta ikka mõni pudel. Sellist eeskuju pole lastele vaja anda. Ühtegi lastešampust ma koju osta ei kavatse ja õnneks on lapsel siiamaani kõikidest tegelastest ükskõik.